| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Banki udzieliły mniej kredytów hipotecznych

Banki udzieliły mniej kredytów hipotecznych

Banki udzieliły mniej kredytów hipotecznych. Obniżyła się także wartość nowo udzielonych kredytów. Tendencja spadkowa utrzyma się jeszcze w 2012 r.

Mniejsza liczba i niższa wartość udzielonych kredytów w minionym kwartale niewątpliwie jest rezultatem międzynarodowych zawirowań gospodarczych. Część osób, które zastanawiały się nad przeprowadzką do innego domu czy mieszkania, zdecydowała się przełożyć ostateczną decyzję na spokojniejszy okres. Głównym powodem jest zmniejszająca się zdolność kredytową Polaków, która zamyka niektórym drogę do zakupu nieruchomości na kredyt.

Zobacz także: Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków

W nadchodzącym 2012 roku należy się spodziewać kontynuacji obniżania wartości i liczby kredytów hipotecznych. Będzie to wynikało w głównej mierze z niepewnej sytuacji gospodarczej. Poza tym duże znaczenie mają ograniczenia, które zostaną wprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego (ustalenie czasu obliczania zdolności kredytowej na maksymalnie 25 lat bez względu na okres kredytowania oraz określenia limitu wysokości raty do 42% dochodu netto gospodarstwa domowego dla zobowiązań w walutach obcych). Jednak z drugiej strony takie zmiany mogązachęcić większą liczbę Polaków do zaciągnięcia kredytu jeszcze pod koniec bieżącego roku.

Zobacz także: Banki unikają świątecznych promocji na kredyty

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »