reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Pożyczka na maszyny i urządzenia budowlane

Pożyczka na maszyny i urządzenia budowlane

Pożyczka na maszyny i urządzenia budowlane to nowa oferta BZ WBK Finanse & Leasing. Pożyczki i leasing to dla małych i średnich firm budowlanych szansa na zróżnicowanie źródeł finansowania.

– Firmy  budowlane będą chciały jak najlepiej przygotować się na ewentualne obniżenie popytu na ich usługi. Będą wybierały leasing oraz pożyczki, bo wówczas płatności za finansowane maszyny są rozłożone w czasie, a pozostawioną gotówkę można przeznaczyć na realizację bieżących projektów. Wyłożenie pieniędzy z własnej kieszeni często jest najlepszym rozwiązaniem tylko pozornie. – dodaje Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie branży budowlanej.

– Nie można traktować leasingu i pożyczek jako prostego lekarstwa na zatory płatnicze, ponieważ firmy leasingowe oceniają dość wnikliwie sytuację firmy oraz jej płynność zanim udzielą finansowania. Na pewno jednak firmy budowlane mogą zyskać na elastyczności działania – dodaje Szymon Stryjski.

Zobacz także: Banki same wyliczają zdolność kredytową

Nowa pożyczka Spółek Leasingowych BZ WBK dla branży budowlanej jest podobna w swojej konstrukcji do kredytu, ale wymaga mniej formalności i krótszych procedur niż  w przypadku typowej umowy kredytowej. Dodatkowo ma tę zaletę, że umożliwia skorzystanie z funduszy unijnych, na których firmom z grupy MŚP często bardzo zależy. W ramach pożyczki firma budowlana może sfinansować zarówno nowy, jak i używany sprzęt w wieku nawet do 72 miesięcy. 6 lat wynosi także sam okres finansowania.

– Obok rat miesięcznych proponujemy także sezonowe. W okresie od grudnia do kwietnia klient może wybrać 3 następujące po sobie miesiące, w których zapłaci jedynie 10% wartości standardowej raty. – mówi Daniel Mrozek, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za rozwój oferty produktowej.

Pożyczka dla firm budowlanych została wprowadzona na bazie doświadczeń Spółek Leasingowych WBK, które swoim klientom proponują już pożyczki na sprzęt rolniczy, urządzenia medyczne oraz pojazdy. Dotychczas spółka BZ WBK Finanse & Leasing oferowała przedsiębiorcom z branży budowlanej jedynie leasing.

Zobacz także: Pożycz deweloperowi pieniądze i zarabiaj

– Rozszerzenie oferty o pożyczkę ma swoje uzasadnienie w poprzednich trzech  kwartałach br., w czasie których leasing dla „budowlanki” odnotował bardzo dobre wyniki. Według nas ten trend utrzyma się w najbliższych miesiącach. – mówi Daniel Mrozek.

Źródło: materiały prasowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pożyczka na maszyny i urządzenia budowlane to nowa oferta BZ WBK Finanse & Leasing. Fot. Fotolia
Pożyczka na maszyny i urządzenia budowlane to nowa oferta BZ WBK Finanse & Leasing. Fot. Fotolia

Wynagrodzenia 2020. Rozliczanie płac w praktyce69.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama