reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > „Rodzina na Swoim”: raport

„Rodzina na Swoim”: raport

„Rodzina na Swoim” cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem kredytobiorców. W trzecim kwartale rządowy program pobił swój rekord – podpisano 14 355 tys. umów kredytowych.

Najwięcej kredytów udzielono w woj. śląskim (1310 na łączną kwotą 220,9 mln zł), ale wartościowo przoduje woj. mazowieckie (1253 kredyty na kwotę 267,1 mln zł). Wśród miast zdecydowanym liderem jest Warszawa, w której w III kw. br. z programu skorzystały 1153 gospodarstwa domowe, które otrzymały kredyty na łączną kwotę 390,9 mln złotych. Gdy połączyć siły województw i leżących w ich obrębie miast, na czele znajdzie się woj. mazowieckie (2406 kredytów na kwotę 658 mln zł – więcej niż co piąta złotówka z programu trafiła na Mazowsze) z miażdżącą przewagą nad woj. wielkopolskim (1523 kredyty na kwotę 305,6 mln zł).

38 razy mniej pieniędzy niż warszawiacy pożyczyli na mieszkania w ramach programu mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. W III kwartale udzielono tam 63 kredytów na kwotę 10,3 mln złotych. Z województw (zarówno z wliczeniem stolic, jak i bez tego) najsłabiej prezentuje się Opolszczyzna. W całym województwie podpisano 252 umowy kredytowe na kwotę 48 mln zł, a wyłączając Opole było to 170 kredytów na kwotę 31,4 mln złotych.

W całej Polsce wynik trzeciego kwartału był niemal dokładnie taki sam jak drugiego, ale poszczególne regiony zanotowały spore spadki i wzrosty. Największą dynamikę miały Kielce, gdzie liczba udzielonych kredytów w „Rodzinie na Swoim” wzrosła o 43,3 proc. (wartościowo o 39,9 proc.), a na drugim biegunie znalazł się Gorzów Wlkp., w którym liczba kredytów spadła o 25,9 proc. (wartość o 16,6 proc.).

Zobacz także: Pożycz deweloperowi pieniądze i zarabiaj

BGK podaje dane w rozbiciu na transakcje na rynku wtórnym, pierwotnym i na budowę domu. Na rynku wtórnym odbyła się ponad połowa transakcji w skali całego kraju (53,8 proc., 46,7 proc. wartościowo). Najwięcej liczbowo umów podpisano w woj. śląskim (914) i w Warszawie (561). Pod względem wartości kolejność jest odwrotna. W Warszawie łączna kwota kredytów wyniosła 178,5 mln zł, a na Śląsku 127,5 mln złotych.

Na rynku pierwotnym odbyło się 26,4 proc. transakcji w ramach RnS (32,3 proc. wartościowo), niepodważalnie króluje tu Warszawa, gdzie udzielono 590 kredytów (ponad 15 proc. wszystkich kredytów RnS na rynku pierwotnym) na kwotę 212 mln zł (ponad 22 proc. pierwotnego rynku RnS).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

„Rodzina na Swoim” cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem kredytobiorców. Fot. Fotolia
„Rodzina na Swoim” cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem kredytobiorców. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama