reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Zbliża się koniec „Rodziny na Swoim”

Zbliża się koniec „Rodziny na Swoim”

Zbliża się koniec „Rodziny na Swoim” – zmniejszająca się liczba preferencyjnych kredytów to wynik sierpniowych zmian w programie. W rezultacie w październiku zaciągnięto o 2 tys. mniej kredytów w „Rodzinie na Swoim” niż we wrześniu.

Po tym jak we wrześniu banki udzieliły 5757 kredytów w ramach „Rodziny na Swoim” o łącznej wartości 1,19 mld zł, w październiku widać już spadek tej liczby. Wrześniowy sukces w dużej mierze był efektem realizacji wniosków złożonych przed wprowadzeniem niekorzystnych zmian w programie 31 sierpnia br. Prawdopodobnie część tych kredytów została wypłacona również w październiku. W październiku kredyt z dopłatami otrzymały 3753 osoby. Gdy spojrzy się na ich wartość – 726 mln zł – widać już, że w statystykach znalazły się zarówno te wnioskowane jeszcze w ramach wysokich limitów cen metra kwadratowego mieszkania, jak i te już po zmianie w ostatnich dniach sierpnia, gdy limity zostały obniżone dla rynku wtórnego o prawie 43 proc. i o blisko 29 proc. dla rynku pierwotnego. Średnia wartość kredytu z dopłatami do odsetek za październik należy do najniższych w tym roku i wynosi 193,4 tys. zł. Dla porównania we wrześniu było to 207 tys. zł.

Zobacz także: Polacy niechętnie przenoszą konta do innych banków

Ustawodawca ograniczając dostęp do kredytów z dopłatami, z pewnością może już mówić o pewnym sukcesie. Na powtórkę sprzedaży kredytów z programu „Rodzina na Swoim” z ostatniego kwartału 2010 roku w tym roku już się nie zanosi. W trzy ostatnie miesiące zeszłego roku klienci otrzymali  14 324 takie kredyty (średnio blisko 4,8 tys. miesięcznie). Zainteresowani kredytami z dopłatami do odsetek mają czas na złożenie wniosku do końca 2012 roku.

Zobacz także: Rośnie zainteresowanie lokatami

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zbliża się koniec „Rodziny na Swoim” – zmniejszająca się liczba preferencyjnych kredytów to wynik sierpniowych zmian w programie. Fot. Fotolia
Zbliża się koniec „Rodziny na Swoim” – zmniejszająca się liczba preferencyjnych kredytów to wynik sierpniowych zmian w programie. Fot. Fotolia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama