| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Studencie, spiesz się z kredytem!

Studencie, spiesz się z kredytem!

Studencie, spiesz się z kredytem! Wnioski o kredyt studencki na rok 2011/12 można składać do 15. listopada br. Ci studenci, którzy już pobierają kredyt, do 31. października br. muszą dostarczyć do banku zaświadczenie o kontynuowaniu nauki.

Czym jest kredyt studencki?

Kredyt studencki – forma preferencyjnego kredytu – funkcjonuje od 1998 r. To najniżej oprocentowany kredyt na rynku (1,88%). Jego istotą jest pomoc najbiedniejszym studentom w dostępie do szkolnictwa wyższego. Z drugiej strony, tego typu instrument finansowy można potraktować jako pierwszą inwestycję.

Osoby uprawione do uzyskania kredytu studenckiego to studenci prywatnych i publicznych uczelni, którzy rozpoczęli naukę przed 25. rokiem życia, oraz doktoranci. W przypadku studiów niejednolitych podpisuje się osobną umowę do każdego ukończonego etapu studiów.

Zobacz także: Studencie, w tym roku trudniej o stypendium!

Kredyt studencki udzielany jest na 6 lat. Miesięczna transza wynosi 600 zł. Wypłacana przez 10 miesięcy w roku przez 6 lat studiów daje łącznie kwotę 36 000 zł. Po zakończeniu studiów student może ubiegać się o przedłużenie okresu spłaty o 4 lata pod warunkiem, że będzie kontynuował naukę na studiach podyplomowych.

Wypłata kredytu zostaje wstrzymana w przypadku, kiedy student jest na urlopie dziekańskim lub zalicza ponownie rok. Bank wznowi wypłatę w kolejnym roku akademickim. 

Aby uzyskać kredyt, trzeba udokumentować w banku wysokość dochodu w rodzinie na osobę (w ubiegłym roku akademickim wynosił on 2100 zł).

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kredyt studencki funkcjonuje w Polsce od 1998 r. Fot. Fotolia
Kredyt studencki funkcjonuje w Polsce od 1998 r. Fot. Fotolia

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »