reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Szwajcarski Bank Narodowy broni kursu franka

Szwajcarski Bank Narodowy broni kursu franka

Szwajcarski Bank Narodowy broni kursu franka na poziomie 0,83 euro. To dobra wiadomość dla klientów, którzy postawili na inwestycje w produkty ustrukturyzowane związane z kursem szwajcarskiej waluty.

Deklaracja Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o bronieniu kursu franka na poziomie 0,83 euro ma wpływ nie tylko na osoby zadłużone w tej walucie, ale i na tych, którzy zdecydowali się na inwestycję w produkty ustrukturyzowane, oparte na kursie CHF/PLN. O ile wcześniej propozycje takie pojawiały się bardzo rzadko, to w wakacje polskie banki uaktywniły się i zaoferowały sześć takich struktur. Open Finance przyjrzał się sytuacji osób, które zdecydowały się na inwestycję w poszczególne struktury. Skokowa zmiana kursu (w ciągu jednego dnia kurs CHF/PLN spadł z 3,85 do 3,50, o ponad 9 proc.) to dla posiadaczy większości frankowych struktur woda na młyn, bo każda z inwestycji stawiała na umocnienie złotego wobec franka.

W aktualnej sytuacji kurs franka zachowuje się bardzo podobnie do kursu euro, więc tak naprawdę to jego należy obserwować. Fixing Narodowego Banku Polskiego 19 września br. wynosił 4,3513 dla euro i 3,6076 dla franka szwajcarskiego.

Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy – DILT 037 Stawiam na Spadek CHF

ING Bank Śląski (czas trwania: 1 rok)

Klienci otrzymają zysk w wysokości procentowego spadku kursu CHF/PLN. Porównywane są odczyt początkowy (3,6342) i odczyt końcowy (z 01.08.2012 r.). Zysk może wynieść maksymalnie 8,1 proc. (nie trzeba będzie od niego płacić podatku Belki), zostanie naliczony jeśli kurs końcowy wyniesie 3,3398 lub mniej.

Komentarz Open Finance: aby maksymalne odsetki zostały naliczone (zakładając kurs EUR/CHF równy 1,2), kurs EUR/PLN musi spaść poniżej 4,077. Dla przedziału 4,077–4,361 odsetki będą niższe. Powyżej 4,361 klienci otrzymają zwrot zainwestowanego kapitału.

Zobacz także: Rachunki bankowe dla studentów – co oferują banki?

Lokata Strukturyzowana XXXII

Kredyt Bank (czas trwania: 6 mies.)

Klienci otrzymają zysk zależny od kursu CHF/PLN w dniu 15.02.2012 r. 18 proc. w skali roku zostanie naliczone, jeśli kurs w tym dniu znajdzie się w przedziale (3,00–3,20>. Dla przedziału (3,20–3,40> odsetki wyniosą 12 proc., a dla (3,40–3,50) 7 proc. W pozostałych przypadkach klienci otrzymają zwrot zainwestowanego kapitału.

Komentarz Open Finance: aby maksymalne odsetki zostały naliczone (zakładając kurs EUR/CHF równy 1,2) kurs EUR/PLN musiałby znaleźć się w przedziale (3,60–3,84>. Dla (3,84–4,2) odsetki wyniosą 12 proc. lub 7 proc., w pozostałych przypadkach nie zostaną naliczone.

Lokata Strukturyzowana Złoty Kurs I

mBank (czas trwania: 1 rok)

Odsetki są naliczane za każdy dzień, w którym kurs CHF/PLN przebywa w przedziale <3,2883–3,6383>. Maksymalnie mogą wynieść 8,5 proc.

Komentarz Open Finance: maksymalny zysk nie jest już możliwy do osiągnięcia, ponieważ od uruchomienia lokaty minął ponad miesiąc i przez pewien czas kurs przebywał poza przedziałem. Aby lokata osiągnęła najlepszy możliwy teraz wynik (zakładając kurs EUR/CHF równy 1,2), kurs EUR/PLN musi cały czas przebywać w przedziale (3,9446–4,366>.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szwajcarski Bank Narodowy broni kursu franka na poziomie 0,83 euro.
Szwajcarski Bank Narodowy broni kursu franka na poziomie 0,83 euro.

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama