reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Usługa „moneyback” – płać za zakupy kartą debetową

Usługa „moneyback” – płać za zakupy kartą debetową

Usługa „moneyback” to zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy, za które zapłaciliśmy kartą kredytową lub debetową. Wysokość takiego zwrotu wynosi od 1 do 4%. Jednak w niektórych bankach usługa „moneyback” wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Usługa zwana zazwyczaj „moneyback” z reguły jest proponowana użytkownikom kart kredytowych, ale niektóre banki udostępniają ją także posiadaczom zwykłych kart debetowych. Zwrot części wydatków poniesionych przy dokonywaniu płatności kartą może zrekompensować utratę rabatu, jakiego niektóre sklepy udzielają za dokonanie płatności gotówką. Home Broker porównał usługę „moneyback” w sześciu bankach, w których jest ona dostępna dla kart debetowych. Są to: Alior, BGŻ, BZ WBK, Idea, Meritum i Millennium.

Wysokość zwrotów

Po pierwsze, oferta banków różni się wysokością zwrotu. Jest on określony jako pewien odsetek wartości transakcji dokonanych kartą. Część banków limituje wysokość zwrotu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

W trzech bankach (Alior, BZ WBK, BGŻ) zwracany jest 1% kwoty dokonanych transakcji. Dwa pierwsze nie limitują kwoty zwrotu, trzeci ogranicza go do 100 zł miesięcznie lub 500 zł rocznie. Limit 500 zł rocznie przysługuje posiadaczom konta z planem Senior, ale dotyczy tylko płatności dokonanych za żywność oraz leki. Limit 100 zł miesięcznie obowiązuje z kolei klientów prowadzących działalność rolniczą bez względu na rodzaj poniesionych wydatków.

Zobacz także: Indeks Dostępności Kredytowej: jak wygląda dostępność do kredytów?

Większy odsetek płatności dokonanych przy użyciu karty zwracają: Idea, Millennium i Meritum. Pierwszy zwraca 2%, drugi 3%, a trzeci aż 4%. Ale uwaga. Żeby dostać taki zwrot, trzeba spełnić stawiane przez bank warunki.

W Idea Banku trzeba otworzyć konto „Firma i Emerytura”, a także wykupić specjalny program systematycznego oszczędzania (minimalna miesięczna składka to 200 zł). Zwrot trafia na konto i może być wykorzystany na poczet programu. Wydatki rzędu 5000 zł miesięcznie pokrywają połowę składki. Bank nie limituje kwoty zwrotu.

Zwrot tylko za zakupy w określonych sklepach

W Millennium 3 proc. wydatków wraca na konto za transakcje dokonane w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw. Bank stawia jednak granicę: odda maksymalnie 50 zł miesięcznie. Ponadto wymaga regularnych wpływów na konto w postaci minimum 1000 zł.

W Meritum Banku wpływy te muszą wynosić min. 1500 zł. W tym przypadku zwrot jest najwyższy i wynosi 4%, ale przysługuje tylko za wydatki na paliwo. Jednak maksymalnie bank odda 30 zł co miesiąc.

Zobacz także: Pekao Bank Hipoteczny zrezygnował z ubezpieczenia pomostowego

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Home Broker

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Usługa „moneyback” to zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy, za które zapłaciliśmy kartą kredytową lub debetową.
Usługa „moneyback” to zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy, za które zapłaciliśmy kartą kredytową lub debetową.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama