| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Polski rynek kredytów na arenie Europy

Polski rynek kredytów na arenie Europy


Polska znajduje się na 26. miejscu pod względem popularności kredytów hipotecznych. W krajach „starej unii”, nieruchomości obciążonych kredytem jest sześciokrotnie więcej niż w Polsce.

Trzy na cztery nieruchomości w naszym kraju są finansowane z kredytu hipotecznego. Największym wynikiem w Europie mogą pochwalić się mieszkańcy Danii, Szwecji, Islandii i Holandii, jak podaje Home Broker. Najmniej kredytów zaciąganych jest w Rumunii i w Polsce oraz na Słowacji. W Rumunii jedna na sto nieruchomości jest obciążona kredytem, gdzie w krajach z wyższym wskaźnikiem, ta ilość to ponad trzy na cztery nieruchomości. W Polsce takie mieszkania stanowią 8%.

Zobacz także: Polacy zaciągają więcej kredytów

Można więc powiedzieć, że polski rynek kredytów nie jest najlepiej rozwinięty. Jednak musimy pamiętać, że kraj Piastów zajmuje 26. z 28 miejsc wśród badanych krajów pod względem popularności kredytów hipotecznych. W Polsce tylko 8,3% nieruchomości jest obciążonych kredytem hipotecznym. Nawet w nowych krajach Unii Europejskiej średni wynik na poziomie 9,4% wskazuje na lepiej rozwinięty rynek hipoteczny. Trzeba też wiedzieć, że kryzys finansowy miał swoje źródło właśnie w łatwym finansowaniu, dlatego też zrównoważony rozwój polskiego rynku kredytu hipotecznego uchronił rynek nieruchomości przed poważną zapaścią.

Zobacz także: Jaką zdolność kredytową mają osoby samozatrudnione?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Trzy na cztery nieruchomości w naszym kraju są finansowane z kredytu hipotecznego. Największym wynikiem w Europie mogą pochwalić się mieszkańcy Danii, Szwecji, Islandii i Holadnii, jak podaje Home Broker.
Trzy na cztery nieruchomości w naszym kraju są finansowane z kredytu hipotecznego. Największym wynikiem w Europie mogą pochwalić się mieszkańcy Danii, Szwecji, Islandii i Holadnii, jak podaje Home Broker.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »