| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyt mieszkaniowy – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Kredyt mieszkaniowy – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Kredyty mieszkaniowe oferowane przez banki zdecydowanie różnią się od siebie. Dlatego decydując się na zaciągnięcie kredytu, bardzo dokładnie sprawdźmy wszystkie możliwe oferty.

Rynek kredytów mieszkaniowych w naszym kraju kwitnie i wszystko wskazuje na to, że najbliższych miesiącach banki będą kontynuować obecna politykę cenową i nie wycofają się z popularnych promocji. Takie promocje warto jednak prześwietlić i mądrze wykorzystać, sprawdzając szczegóły każdej oferty. To oczywiście czasochłonne zadanie, ale są już dostępne narzędzia, dzięki którym można zrealizować je dosłownie w kilka minut. Jak?

Zobacz także: Czym jest i jak wykorzystać Biuro Informacji Kredytowej?

W Internecie możemy znaleźć porównywarki finansów. Dzięki nim porównamy wszystkie rynkowe oferty z uwzględnieniem ich kosztów, jawnych i ukrytych. Zobaczymy, jak duże różnice cenowe możemy znaleźć w przypadku teoretycznie tego samego produktu, czyli przykładowego kredytu na kwotę 300 000 zł, zaciągniętego na okres 30 lat w ratach równych.

Zobacz także: Czym jest kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem pomostowym?

– Pamiętajmy, że oferty promocyjne bardzo często mają drugie dno. – mówi Paweł Słowiakowski z eBroker.pl – Brak prowizji czy też obniżona marża wiążą się z wymogiem skorzystania z innego produktu jak konto, karta, czy dodatkowe ubezpieczenie. Kluczem będzie przydatność tych produktów, którą oceńmy indywidualnie i najniższa rata. Tę można łatwo i bezpłatnie sprawdzić za pomocą kalkulatora czy choćby prawników.

Fałszywa polityka banków

Faktycznie banki aktywnie uprawiają politykę tzw. cross-sellingu czyli proponowania klientowi szerszego wachlarza swoich produktów, często ubranego w promocję. Wertując promocje banków, można trafić na naprawdę dobrą ofertę, ale trzeba uważać. Pamiętajmy, że w przypadku kredytów na zakup mieszkania czy domu ważny jest całkowity koszt kredytu. Na oprocentowanie hipoteki składa się kilka elementów, ale najbardziej istotnym jest marża banku. Jeżeli w negocjacjach z bankiem uda nam się ją obniżyć, czasem warto w zamian ubezpieczyć się lub rozważyć przeniesienie konta.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kredyty mieszkaniowe oferowane przez banki zdecydowanie różnią się od siebie.
Kredyty mieszkaniowe oferowane przez banki zdecydowanie różnią się od siebie.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »