reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Uważaj na promocje! Kredyt mieszkaniowy z prowizją 0 proc. Czy napewno?

Uważaj na promocje! Kredyt mieszkaniowy z prowizją 0 proc. Czy napewno?


W chwili obecnej kilkanaście banków oferuje swoim klientom zaciągnięcie kredytu z prowizją 0 proc. W rzeczywistości tylko w kilku z nich brak prowizji nie wiąże się, z koniecznością zakupu dodatkowego produktu.


W innych wypadkach jesteśmy zmuszeni zakupić ubezpieczenie, a takie rozwiązanie może wiązać być droższe niż standardowa prowizja. Zaciągnięcie kredytu 0% w niektórych placówkach jest powiązane z zakupem dodatkowego produktu, zazwyczaj ubezpieczenia. Jeżeli mamy do czynienia z taką sytuacją, upewnijmy się, czy koszt tego produktu nie jest wysoki. Czasem koszt ubezpieczenia wynosi dokładnie tyle samo co standardowa prowizja. W jednym z banków zaciągając kredyt 0% będziemy musieli wykupić ubezpieczenie od straty pracy oraz ubezpieczenie na życie. Wynosi ono 0,5% - tyle co standardowa prowizja.

W innym banku udając się po kredyt 0% będziemy musieli dokupić do niego pakiet ubezpieczeń. Dotyczy to kredytów zaciąganych we frankach, euro i złotych. Za ubezpieczenie płacimy z góry za okres 5 lat (2% kwoty kredytu), dodatkowo rata co miesiąc podnoszona jest o 7%. Jak to wygląda w praktyce? Oto przykład. Załóżmy, że kredytobiorca zaciąga kredyt w złotówkach na 300 tysięcy złotych. Koszt ubezpieczenia w przypadku płatności z góry wyniesie 6000 zł. Rata będzie co miesiąc podniesiona o ok. 154 zł. Jeżeli kredytobiorca wybierze opcję doliczenia kosztu ubezpieczenia do kwoty kredytu, miesięczna rata w naszym przykładzie wyniesie w sumie ok. 2399 zł. Tymczasem rata w przypadku standardowej prowizji (2,2%) doliczonej do kwoty kredytu byłaby tylko nieco wyższa (2450 zł).

Pamiętaj, że promocje oferowane przez banki zmieniają się dość często. Ich warunki także się zmieniają. Dlatego zawsze upewnij się u doradcy jakie są szczegółowe warunki promocji.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W wielu bankach udając się po kredyt 0% będziemy musieli dokupić do niego pakiet ubezpieczeń
W wielu bankach udając się po kredyt 0% będziemy musieli dokupić do niego pakiet ubezpieczeń

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama