reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Czy 16-latek dostanie kredyt mieszkaniowy?

Czy 16-latek dostanie kredyt mieszkaniowy?

Minimalny wiek na uzyskanie kredytu mieszkaniowego to 18 lub 21 lat. Limit wiekowy ograniczający uzyskanie kredytu można obejść przez wykup ubezpieczenia na życie lub włączenie do wniosku dodatkowego kredytobiorcy.


Po 18 roku życia możemy starać się o kredyt w Raiffeisen Banku, Multibanku, BGŻ, BNP Paribas Fortis, Deutsche Banku, DnB Nord, Getin Noble Banku, ING czy Pekao Banku Hipotecznym. Z kolei inne banki wymagają ukończenia 21 lat. Są to Polbank, Citibank i Allianz. Możemy też spotkać się z sytuacją, w której bank nie precyzuje wieku, w jakim powinien być kredytobiorca, jednak wymaga, aby kredytobiorca miał pełną zdolność do czynności prawnych (Alior, BZ WBK, Kredyt Bank, mBank, Nordea, PKO BP).

Zobacz także: Kolejny rekord franka szwajcarskiego

Minimalny wiek dla kobiety zaciągającej kredyt to nawet 16 lat. Oczywiście, kredytobiorca musi posiadać stałe żródło dochodów, czyli być zatrudniony na etat, umowę o dzieło lub zlecenie lub prowadzić działalność gospodarczą. Dodatkowo, praca zawodowa musi mieć odpowiednią historię. W przypadku etatu jest to, w zależności od banku, od trzech do 12 miesięcy, w przypadku umowy o dzieło czy zlecenie – od 3 do 24 miesięcy, a w przypadku działalności gospodarczej – od 6 do 24 miesięcy. Jak widać, trudno osobie w tak młodym wieku spełniać wyżej wymienione wymagania. Banki stawiają też limity, w jakim wieku powinna być osoba w momencie kończenia spłaty kredytu. W Citibanku, Deutsche Banku, HSBC, ING, Kredyt Banku, Lukas Banku, Multibanku, mBanku, Pekao Banku Hipotecznym, Pekao SA, Polbanku czy Raiffeisen Banku limit ten wynosi 70 lat. W bankach takich jak Allianz, DnB Nord czy PKO BP kredytobiorca może mieć w momencie ukończenia spłaty nawet 75 lat. Z kolei w Alior Banku, Getin Noble Banku oraz w niektórych sytuacjach w BPH górny limit wieku  wynosi aż 80 lat.

Zobacz także: Kredyt we franku a ubezpieczenie brakującego wkładu

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Minimalny wiek na uzyskanie kredytu mieszkaniowego to 18 lub 21 lat.
Minimalny wiek na uzyskanie kredytu mieszkaniowego to 18 lub 21 lat.

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

HAYS Poland

Doradztwo personalne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama