reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Czy warto korzystać z pomocy doradców w zaciągnięciu kredytu?

Czy warto korzystać z pomocy doradców w zaciągnięciu kredytu?

Doradcy finansowi pomogą nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego. Nie zdawajmy się jednak zupełnie na ich opinię. Jeśli kredyt podpowiedziany przez doradztwo okaże się klapą, będziemy mogli winić za to jedynie siebie.

Doradca finansowy a bank

Zanim kredytobiorca podejmie ostateczną decyzję i podpisze umowę kredytową z bankiem, musi przejść przez szereg czynności związanych z wyborem najbardziej atrakcyjnej oferty. Standardowa droga przyznania kredytu związana jest od początku do końca z bankiem. To właśnie w nim zasięgamy najczęściej porady na temat warunków kredytu, a następnie korzystając z pomocy konsultanta, wypełniamy wniosek o przyznanie nam określonej sumy. Od pewnego czasu na rynku istnieje inne możliwość załatwienia kredytu inną drogą. Z usług firm doradztwa finansowego korzysta dziś więcej niż 1/3 Polaków. Działalność firm doradztwa finansowego opiera się na przede wszystkim na konsultacjach i porównywaniu ofert kredytowych dla klienta. Dzięki temu kredytobiorca nie jest zmuszony sam poszukiwać najlepszej oferty. Znajduje go dla niego taka firma. Ponadto, ich działalność nastawiona jest na zysk. Najważniejsze jest doprowadzenie sprawy kredytowej do końca, co daje im wysoką prowizję. Nieraz banki same opłacają w części pracę takich firm. Dzięki temu konsultacje w takiej placówce są dla klienta bezpłatne.

Zobacz także: Kredyt walutowy a kredyt złotówkowy

Jak rozstrzygnąć, która oferta kredytu jest korzystniejsza?

Pomimo kompleksowej pomocy, jaką oferują nam doradcy finansowi, kredytobiorca powinien szukać ofert na własną rękę. W Polsce nie istnieje prawo, które karałoby tego typu firmy za udzielenie niekorzystnej kredytobiorcy porady. Często zdarza się, że niektóre firmy polecają banki, w których za doprowadzenie do podpisania umowy mają większą prowizję. Korzystając z usług doradcy, powinniśmy sprawdzić, czy warunki oferowane nam przez pośrednika pokrywają się z ofertą banku.

Zobacz także: Kredyty mieszkaniowe: marża a zdolność kredytowa

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Doradcy finansowi pomogą nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu.
Doradcy finansowi pomogą nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama