| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Czy konsolidacyjny kredyt hipoteczny rozwiązuje problemem ze spłatą wielu rat?

Czy konsolidacyjny kredyt hipoteczny rozwiązuje problemem ze spłatą wielu rat?

Konsolidacyjny kredyt hipoteczny to rozwiązanie dla osób, które mają problem ze spłatą rat. Połączenie wielu kredytów w jeden daje niższe oprocentowanie. Długi okres spłaty rat odciąży nadwyrężony budżet domowy.

Na jakich zasadach działa kredyt konsolidacyjny?

Podstawowym warunkiem, który musi spełnić kredytobiorca, ubiegając się o konsolidacyjny kredyt, jest spłata kilku zobowiązań naraz. Mogą to być zadłużenia różnego rodzaju. Od kredytów hipotecznych, po konsumpcyjne czy pożyczki gotówkowe. Problemu nie stanowi fakt, że każdy z tych kredytów zapewne zaciągnięto w innym banku. To dobre rozwiązanie dla wszystkich kredytobiorców, którym przestały odpowiadać warunki spłaty kredytów. Zasada jest prosta. Wszelkie zadłużenia z innych banków przenosi się do jednego. Może być to inny bank, z oferty którego jeszcze nie korzystaliśmy. Od tego czasu spłacamy jedną miesięczną ratę. Zawiera ona w sobie wszystkie nasze należności, wcześniej spłacane w wielu ratach. Oczywiście, chcąc uzyskać konsolidacyjny kredyt, musimy przejść standardowe procedury kredytowe. Należy złożyć wniosek i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Tym razem bank także będzie wyliczał naszą zdolność kredytową.

Zobacz także: Zdecyduj się na kredyt konsolidacyjny

Zalety konsolidacyjnego kredytu hipotecznego

Możliwości, jakie stwarza konsolidacyjny kredyt hipoteczny, są ogromne. Przede wszystkim, dzięki jednej racie nie będziemy zmuszeni co miesiąc pamiętać o spłacie wielu kredytów. Plusem jest także fakt, że skonsolidowane kredyty dają nam niższe oprocentowanie. Całość nie będzie miała dużo wyższego procentu, niż spłacany dotąd kredyt na mieszkanie. Starając się o konsolidacyjny kredyt hipoteczny, zabezpieczenie zadłużenia musi stanowić hipoteka. Na szczęście nie ma obowiązku, żeby należała do nas. Możemy zaciągnąć taki kredyt pod zastaw nieruchomości np. naszych rodziców.

Zobacz także: Czy można wziąć kredyt hipoteczny w SKOK-u?

Kto może liczyć na tego typu kredyt?
Przede wszystkim osoby, które w miarę regularnie spłacały dotąd wszystkie raty.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Konsolidacyjny kredyt hipoteczny to rozwiązanie dla osób, które mają problem ze spłatą rat.
Konsolidacyjny kredyt hipoteczny to rozwiązanie dla osób, które mają problem ze spłatą rat.

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »