| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Pomoc dla bezrobotnych w spłacie kredytów mieszkaniowych

Pomoc dla bezrobotnych w spłacie kredytów mieszkaniowych

Rząd przyjął projekt ustawy, który ma służyć bezrobotnym w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych. Jednakże podstawowym warunkiem otrzymania tejże pomocy będzie zarejestrowanie się bezrobotnych w urzędzie pracy i uzyskanie dla nich prawa do zasiłku.

Przyjęty przez rząd projekt ustawy - dotyczący pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych przewiduje, że osoby uprawnione będą mogły skorzystać z okresowej pomocy, polegającej na spłacie raty kapitałowej kredytu mieszkaniowego wraz z należnymi odsetkami bieżącymi. Jednakże okresowa pomoc – ulega zwrotowi.

O pomocy mogą ubiegać się osoby, które po 1 lipca 2008 r. straciły pracę.

Okazuje się, ze nie tylko. W rachubę wchodzi: praca lub świadczenie na podstawie umów cywilnoprawnych, a tak na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło. To ogromna zaleta postanowień tego projektu.

Projekt zakłada, że wysokość pomocy nie może przekroczyć 1,2 tys. zł miesięcznie w okresie 12 miesięcy.

Wnioski o przyznanie pomocy mogą być składane do 31 grudnia 2010 r.

Zobacz również serwis: Najem

Pomoc będzie wypłacana z Funduszu Pracy. Podstawowym celem Funduszu Pracy jest łagodzenie skutków bezrobocia. Warto podkreślić, że środki na realizację zobowiązań pochodzić będą z wpływów z prywatyzacji mienia Skarbu Państwa.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

M. Szulikowski i Partnerzy Kancelaria Prawna

tel./fax: +48 (22) 635 46 00

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »