reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Czy bezrobotny uzyska pomoc w spłacie kredytu hipotecznego?

Czy bezrobotny uzyska pomoc w spłacie kredytu hipotecznego?

Czy bezrobotny uzyska pomoc w spłacie kredytu hipotecznego? Rząd snuje plany dotyczące takiej pomocy. Zwiększające się bezrobocie w ostatnich latach przyczyniło się do problemów ze spłatą kredytów hipotecznych.

Pomoc osobom bezrobotnym

Rząd ma plany, jak pomóc osobom bezrobotnym. Pomysł dotyczy przede wszystkim pracowników, którzy zostali zwolnieni nie z własnej winy, w okresie od lipca 2008 do grudnia 2010 r. Zgodnie z przygotowanym projektem ustawy, taka osoba, oprócz zasiłku dla bezrobotnego, przez rok otrzymywałaby również dodatek na spłatę kredytu hipotecznego. Rozwiązanie zaproponowane w projekcie w znacznym stopniu polepszy ciężką sytuację, w jakiej znajduje się bezrobotny.

Jaką wysokość dofinansowania proponuje rząd?

Dofinansowanie wyniosłoby 1200 złotych. Dodatkowo bezrobotny otrzyma zasiłek. Na pomoc w spłacie kredytów hipotecznych rząd ma 500 mln zł. Natomiast pół miliarda zł otrzymał dodatkowo resort pracy na pomoc w spłacie kredytów mieszkaniowych osobom, które straciły pracę i nie są w stanie spłacać długu wobec banku.

Jaki warunek należy spełnić, aby uzyskać dofinansowanie?

Podstawowym warunkiem jest posiadanie w czasie ubiegania się o dofinansowanie statusu bezrobotnego. Dofinansowanie spłaty kredytu Bank Gospodarstwa Krajowego przelewałby bezpośrednio do banku, w którym zadłużona jest dana osoba.

Zobacz także: Spread – dodatkowy koszt dla kredytobiorcy

Czy pomoc ze strony rządu jest bezinteresowna?

Niestety, pomoc należy zwrócić. Jednakże w sytuacji, kiedy człowiek traci pracę i nie posiada żadnych środków do życia, pomoc ze strony rządu stanowi jedyny ratunek. 

Reasumując, projekt pomimo swoich wad, ma także zalety. Zaletą tego projektu jest to, że może on pomóc wielu zadłużonym osobom, które teraz, w okresie kryzysu, straciły pracę. Jednak należy zaznaczyć, że wymaga on jednak pewnych dopracowań, np. w stosowaniu kryterium dochodowości.

Zobacz także: ABC kredytu hipotecznego

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rząd chce pomagać bezrobotnym w spłacie kredytu hipotecznego.
Rząd chce pomagać bezrobotnym w spłacie kredytu hipotecznego.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama