| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje wodne i kanalizacyjne > Szambo czy domowa oczyszczalnia ścieków?

Szambo czy domowa oczyszczalnia ścieków?

Każdy właściciel działki bez dostępu do kanalizacji, musi zdecydować w jaki sposób będzie likwidował ścieki. Najczęściej wybieranym sposobem jest szambo, możemy także wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków.

Oczyszczalnia wydaje się o tyle korzystniejszym rozwiązaniem, że nie trzeba się martwić o ciągłe wydatki na wywóz zanieczyszczeń. Niestety w jej budowę musimy zainwestować więcej, niż w budowę szamba. Wadą oczyszczalni ścieków jest także to, że do jej budowy będziemy potrzebować odpowiednio dużej działki. Przed budową oczyszczalni należy także sprawdzić przepuszczalność gruntu oraz poziom wód gruntowych. Duża powierzchnia działki jest także określona przepisami, które jasno podają m.in. odległość oczyszczalni od ujęć wody nie tylko naszej, ale i naszych sąsiadów.

Zobacz także: Jak wybrać system przydomowej oczyszczalni ścieków?

Chcąc wybudować oczyszczalnię ścieków, musimy liczyć się z tym, że czeka nas trochę formalności w urzędach. Mimo tych formalności, oczyszczalnia ścieków to opłacana inwestycja znacznie bardziej ekonomiczna niż szambo. Inwestycja budowy oczyszczalni ścieków zwraca się średnio po półtora roku. Ponadto wiele gmin dofinansowuje budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, dlatego też składając wniosek warto zapytać o taką możliwość.

Budowę oczyszczalni ścieków warto zlecić fachowcom, którzy pomogą nam dobrać odpowiedni rodzaj oczyszczalni.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Inwestycje budowy oczyszczalni ścieków i szamba są bardzo porównywalne.
Inwestycje budowy oczyszczalni ścieków i szamba są bardzo porównywalne.

Samochód w firmie59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »