| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje specjalne > Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?


Aby czuć się w naszym domu w pełni bezpiecznie, powinniśmy zadbać o profesjonalną instalację alarmową. Coraz więcej z nas decyduje się na instalację systemu alarmowego, żeby zabezpieczyć dom przed kradzieżą.

Wielu z nas zależy na niezawodnym systemie ostrzegania podczas nieobecności w domu. Ale ważne jest, abyśmy również na co dzień czuli się bezpiecznie. Złodzieje znają wiele sposobów, które umożliwiają im ominięcie zastosowanych zabezpieczeń, nawet tych wykonanych według najnowszej technologii. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalny system ochrony, który odstraszy potencjalnych włamywaczy.

Miejsca najbardziej narażone na włamania to okna, drzwi wejściowe, balkon oraz piwnica, dlatego powinniśmy zadbać o zabezpieczenie tych punktów. Warto wykorzystać kompleksowy, inteligentny system antywłamaniowy, np. centralę i kontraktony, czyli małe, magnetyczne czujniki otwarcia. Są one lepsze od tradycyjnych czujników, ponieważ informują o każdej próbie wyważenia okna lub drzwi, dzięki czemu ostrzegają przed próbą włamania. W przeciwieństwie do zwykłych czujników kontraktony są odporne na zapylenia, przez co idealnie sprawdzają się na budowie.

- Kontaktrony składają się z dwóch części – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Wszelkie próby wyważenia skrzydła skutkują przerwaniem obwodu oraz aktywują system alarmowy. Wczesny system ostrzegania przed włamaniem, jaki gwarantuje zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje domownikom, a także skutecznie zniechęca złodzieja do dalszych prób – mówi Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów alarmowych, kontraktony zapewniają skuteczność nawet, kiedy mamy w domu zwierzę. Zwierzę poruszające się po domu nie uaktywni systemu alarmowego, pod warunkiem, że nie otworzy samo drzwi lub okien. Producenci oferują możliwość zamontowania takiego systemu alarmowego w drzwiach wejściowych, tylnych lub balonowych, w oknach lub we włazach dachowych. Kiedy okno jest zamknięte, zabezpieczenie jest właściwie niewidoczne, co nie zmienia wizerunku domu, a z pewnością jest zaskoczeniem dla złodzieja.

Zobacz także: Jakie zabezpieczenia antywłamaniowe zastosować w domu?

- Istnieje kilka możliwości zastosowania instalacji. Możemy połączyć czujniki szeregowo i w razie włamania otrzymać sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb – tłumaczy Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Profesjonalna i inteligentna instalacja alarmowa daje nam gwarancję, że nasz dom będzie odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem. Jest niezawodna, trwała i łatwa w użyciu.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć nasz dom przed wyjazdem na urlop?

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »