| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje specjalne > Jak odstraszyć gołębie, nie raniąc ich?

Jak odstraszyć gołębie, nie raniąc ich?

Każdy kto zetknął się z problemem gołębi z pewnością przynajmniej przez chwilę zastanawiał się nad bezpieczeństwem potencjalnych metod odstraszania tych zwierząt.

Fakt, że ptasie odchody uprzykrzają nam życie w żadnym stopniu nie jest równoznaczny z chęcią wyrządzenia im krzywdy. Wręcz przeciwnie – zazwyczaj ludziom zależy na znalezieniu złotego środka między komfortem własnym oraz bezpieczeństwem zwierząt. Proponujemy rozwiązanie spełniające te kryteria.

Gołębie z chęcią wykorzystują dobre intencje człowieka i rosną w siłę dzięki dokarmianiu. Trudno się im dziwić, że nie czują potrzeby zmiany miejsca przebywania skoro otrzymają w jego pobliżu tzw. ,,łatwy pokarm". Łatwo uzależniając się od ludzi, gołębie tracą naturalne instynkty przetrwania, co może się na nich zemścić w okresie zimowym. Warto pamiętać, że gołębie potrafią o siebie zadbać - jeden ptak jest w stanie przebyć nawet 8km w poszukiwaniu jedzenia. Tymczasem, dokarmiane gołębie szybko tyją i często mają nawet problem z poderwaniem się do lotu, np. lądując na szybie jadącego samochodu. Trzeba również podkreślić, że gołębie potrafią zjeść naprawdę dużo - 80 gołębi jest w stanie zjeść ponad 1 tonę ziarna.

Wieloletnie doświadczenie w ochronie budynków przed gołębiami, pozwala nam wskazać jednoznacznie moduły mechaniczne, jako optymalną metodę odstraszania ptaków z obiektów.

Zwierzęta te unikają miejsc z zainstalowanymi modułami mechanicznymi, gdyż już z daleka widzą, że wylądowanie na tym obszarze jest dla nich niemożliwe. Pytanie tylko – skąd wziąć taki system?

Polecamy: Jak zrobić stracha na gołębie?

Polecamy rozejrzenie się za BirdSystem Plus – rozwiązaniem idealnym dla osób, mających na sercu ekologię.

,,Zamocowanie końcówki z plastiku na dotychczasowej konstrukcji jest właśnie tym tak prostym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa ptakom. Nie ma praktycznej możliwości zranienia się zwierząt lub ich "nabicia na kolce" - informuje Piotr Jaworski z Krajowego Inspektoratu TOZ.

Czytaj także: Bezpieczny dom

Przy odstraszaniu gołębi na własną rękę należy trzymać się istotnej zasady – nie wolno naruszać gniazd z lęgiem, czyli takich, gdzie pojawiły się już jajka albo nawet pisklaki! Przeniesienie gniazda jest możliwe, ale dopiero, gdy nie będzie się to wiązało z zagrożeniem życia zwierząt.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »