| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje grzewcze > Ogrzewanie domu gazem. Poradnik

Ogrzewanie domu gazem. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na podłączenie gazu w swoim domu, warto pomyśleć o kosztach przyłączenia i kosztach samego ogrzewania gazowego. W jaki sposób załatwić formalności związane z przyłączeniem domu do sieci gazowej? Jakie będą opłaty za ogrzewanie domu gazem? Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie przyłączenia?

Jeśli do naszego domu nie jest doprowadzona sieć gazowa, oprócz wniosku musimy dostarczyć do biura obsługi przedsiębiorstwa gazowego informacje o planie zabudowy działki z określeniem gdzie znajduje się dom, jak w stosunku do niego są położone inne obiekty, gdzie będzie punkt wyjścia systemu gazowego i gdzie prawdopodobnie zostanie założona szafka gazowa. Pamiętajmy, że obecnie przepisy nakazują lokalizację szafki gazowej w ogrodzeniu minimum 1,2 m od furtki lub bramy.

Zobacz także:  Jak obliczyć koszty ogrzewania domu?

Zobacz także:  Ekogroszek – najpopularniejszy materiał na opał

Zobacz także:  Instalacja centralnego ogrzewania – z czego się składa?

Decyzja i co dalej?

Przedsiębiorstwo gazowe, do którego złożyliśmy wniosek ma 21 dni na wydanie decyzji o możliwości przyłączenia naszej nieruchomości do sieci. Istotne jest, że po wydaniu pozytywnej decyzji mamy rok na zawarcie umowy o przyłączenie i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Następnym elementem będzie zawarcie umowy o przyłączeniu do sieci gazowej. Gdy otrzymamy od przedsiębiorstwa powiadomienie o przyłączeniu i fakturę za tę usługę, musimy podpisać umowę kompleksową dostarczania paliwa gazowego. Pamiętajmy jednak, że możemy wybierać spośród różnych przedsiębiorstw gazowych, nie mamy obowiązku korzystania z paliwa gazowego dostarczanego przez dystrybutora, dzięki któremu nasza nieruchomość została przyłączona do sieci.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK