| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak odpowietrzyć kaloryfer?

Jak odpowietrzyć kaloryfer?

Każdy z nas w okresie jesiennym zadaje sobie pytanie kiedy zaczną grzać kaloryfery. Czy wszystko z nimi w porządku a czy może wymagają odpowietrzenia. Jak odpowietrzyć kaloryfer? Prezentujemy niezawodny sposób.

Krok 1

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia. Na pewno będzie nam potrzebny specjalny klucz lub inne narzędzie, które umożliwi nam przekręcenie głowicy termostatycznej znajdującej się w grzejniku.

Krok 2

Przekręcając głowicę termostatyczną, należy ustawić ją w pozycji zamkniętej. W tym celu należy przekręcić ją maksymalnie w lewą stronę.

Krok 3

Zobaczmy jak ustawiony jest otwór wylotowy odpowietrznika. Powinien być ustawiony w dół – tylko wtedy powietrze i ew. woda będą mogły się wydostać nie powodując przy tym różnych niespodzianek.

Krok 4

Do przekręcenia otworu wylotowego możemy wykorzystać np. kombinerki lub klucz nastawny. Kręcić powinniśmy zawsze w prawą stronę. Kręcenie w drugą stronę może doprowadzić do uszkodzenia grzejnika czego skutkiem może być np. zalanie mieszkania.

Krok 5

Aby nie zachlapać mieszkania należy podsunąć pojemnik, ponieważ oprócz powietrza z grzejnika może wylecieć też woda. Powoli przekręcając otwór wylotowy delikatnie podstawmy naczynie. Jeśli kaloryfer jest zapowietrzony w pierwszej kolejności wyleci powietrze, potem pojawi się woda. Kiedy z grzejnika będzie wyciekać sama woda, bez odrobiny powietrza, oznacza to, że możemy zakręcić zawór.

Redakcja Dom Infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »