reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jaką farbą pomalować grzejniki?

Jaką farbą pomalować grzejniki?

Jaką farbą pomalować grzejniki? Tylko taką, która jest przeznaczona do tego celu. Najczęściej są to farby akrylowe z specjalnymi dodatkami, dzięki którym farba nie odpryskuje, nie odbarwia się i wytrzymuje wysokie temperatury. Będąc w sklepie bez problemu znajdziemy farbę do malowania grzejników - szukajmy tej z informacją na opakowaniu "do grzejników".

Grzejniki należy malować specjalnymi farbami przeznaczonymi właśnie do tego celu. Zazwyczaj są to farby akrylowe zawierające specjalne dodatki do tego typu stosowania - dzięki którym nie tracą koloru i nie dzieje się z nimi nic niepokojącego pod wpływem wysokiej temperatury.

Niezależnie od tego czy będziesz malować grzejnik farbą nawierzchniową czy podkładową i nawierzchniową, należy przestrzegać wszystkich wytycznych zawartych na opakowaniu odnośnie rozcieńczania farby i schnięcia powłoki.

Decydując się na malowanie grzejnika, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach

1. Każdy grzejnik należy malować tylko farbami do tego przeznaczonymi - tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że nasza praca nie pójdzie na marne. Będąc w sklepie nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem tego tylu farby, na opakowaniach tego typu produktów zawsze znajduje się informacja jaki jest cel jego stosowania - "do malowania grzejników".

2. Przed malowaniem grzejnika należy zawsze odpowiednio przygotować powierzchnię, którą należy wyczyścić, odtłuścić oraz usunąć drobne zanieczyszczenia i pyły. Wystarczy odkurzyć grzejnik - jeśli jest zakurzony lub umyć woda z płynem do zmywania.

3. Kiedy grzejnik będzie już czysty, należy z jego powierzchni usunąć resztki farby lub rdzy. Do tego celu najlepiej wykorzystać papier ścierny lub szczotkę drucianą. Nawet jeśli grzejnik nie jest pokryty rdzą i nie odpadają od niego kawałki farby, warto lekko zmatowić starą powłokę przy pomocy papieru o wysokiej granulacji np. 500-600.

4. Zmatowiony grzejnik należy przetrzeć szmatką zanurzoną w rozpuszczalniku.

5. Teraz możemy już rozpocząć malowanie.

Pamiętaj!
Grzejnik należy malować tylko w sytuacji, kiedy jest zimny. Na ciepłym grzejniku farba będzie za szybko wysychać i mogą pojawić się smugi.

Zobacz także: Samodzielne odpowietrzanie grzejników krok po kroku

Zobacz także: Grzejniki – wymiana

Zobacz także:  Malowanie kaloryfera – krok po kroku

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama