reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak malować rury grzewcze? Poradnik

Jak malować rury grzewcze? Poradnik

Jak malować instalację grzewczą? Jakiej farby używać do malowania grzejników? Jakie narzędzia będą najlepsze? Jak przygotować powierzchnię do malowania. Zobacz poradnik w jaki sposób odnowić powierzchnię rur grzewczych oraz grzejników.

Do malowania grzejników stosuje się farby akrylowe przeznaczone do malowania grzejników. Farby te zawierają w swoim składzie specjalne składniki, dzięki którym farba nie żółknie i jest odporna na działanie wysokiej temperatury.

Decydując się na odnowienie lub przemalowanie grzejników, powinniśmy przestrzegać kilku zasad:

Jak przygotować powierzchnię do malowania?

Przed malowaniem należy oczyścić elementy instalacji grzewczej z zabrudzeń oraz odtłuścić. Jeśli z elementów instalacji odchodzi farba lub jest ona pokryta rdzą - resztki należy usunąć. Można do tego celu użyć papieru ściernego lub szczotki drucianej. Jeśli powierzchnia nie jest uszkodzona, a jedynie zabrudzona, możemy ją odkurzyć lub umyć woda z płynem.

Następnie (niezależnie w jakim stanie była powierzchnia) należy ją zmatowić przed malowaniem.  Najlepiej do tego celu wykorzystać gruboziarnisty papier ścierny - na zmatowionej powierzchni farba będzie się lepiej trzymać.

Kiedy najlepiej malować grzejniki?

Grzejniki i rury grzewcze powinniśmy malować kiedy są zimne. Najlepiej robić to tatem, a na pewno poza sezonem grzewczym. Malując ciepłą instalację, farba będzie szybciej wysychać i mogą wtedy powstać nieestetyczne smugi.

Jakich narzędzi używać do malowania kaloryfera?

Malując elementy instalacji grzewczej, najlepiej używać do tego celu pędzli lub wałków. Możemy także stosować specjalne gąbki, te jednak powinni być przeznaczone do nakładania farb rozpuszczalnikowych. Zwykłą gąbka uszkodzi się i pozostawi na grzejniku nieestetyczne ślady.

Jakiej farby używać do malowania kaloryfera?

Do malowania instalacji grzewczych należy używać farb - do grzejników. Są to specjalne farby przeznaczone do malowania tego typu powierzchni. Farby te mają specjalny skład odporny na działanie wysokiej temperatury. Zawsze stosując farbę do malowania grzejników należy dokładnie przeczytać wytyczne producenta znajdujące się na opakowaniu i bezwzględnie się do nich stosować.  W innym wypadku może okazać się, że będziemy musieli odnawiać instalację wcześniej niż  nam się wydaje.

Stosowanie farby w sposób niezgodny z przeznaczeniem pozbawia nam gwarancji jaką daje nam producent. Dlatego też przy stosowaniu jakiejkolwiek chemii budowlanej, należy postępować i stosować ją w sposób, jaki producent podaje na opakowaniu.

Zobacz także:  Jaką farbą pomalować grzejniki?

Zobacz także:  Czas na przygotowanie grzejników do sezonu grzewczego. Jak to zrobić?

Zobacz także:  Samodzielne odpowietrzanie grzejników krok po kroku

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama