reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Miedziane instalacje gazowe – dlaczego są tak polecane przez fachowców?

Miedziane instalacje gazowe – dlaczego są tak polecane przez fachowców?

Miedź to jeden z najtrwalszych materiałów znanych ludzkości. Korzystamy z niej już od tysięcy lat, co potwierdzają kolejne odkrycia archeologiczne, jak choćby rury egipskie z 2 750 roku p.n.e. Miedziane wyroby spełniają wszystkie normy europejskie dot. materiałów budowlanych. Instalacje gazowe wykonane z miedzi charakteryzują się trwałością i bezpieczeństwem.

Sprawdza się w wysokiej temperaturze

W klasyfikacji europejskiej miedź oznacza się symbolem A1, czyli świadczącym o najwyższej klasie odporności na ogień. Rury wykonane z tego materiału są w stanie wytrzymać temperaturę nawet powyżej 1 000 stopni Celsjusza. Miedź jest odporna na działanie ognia, nie wydziela także toksycznych gazów. Tym samym miedziane instalacje gazowe zmniejszają zagrożenie ewentualnymi zatruciami w trakcie pożaru. Dodatkowo, dzięki specjalnym technikom łączenia rur (lutowaniem twardym i zaprasowywaniem), instalacje gazowe wykonane z miedzi zapewniają przez długi czas szczelność nawet w temperaturze 700 stopni Celsjusza. Chroni to przed wybuchami gazów i rozprzestrzenianiem ognia, a także umożliwia ewakuację ludzi z objętego pożarem terenu.

Odporna na spadki ciśnienia

W gazowych instalacjach z miedzi nie występuje zjawisko zwiększenia strat ciśnienia płynącego gazu. Umożliwia to specjalne połączenie na linii rura-złącza, w którym nie występuje przewężenie średnicy wewnętrznej instalacji. Dzięki temu zapewniony jest stały przepływ gazu, bez żadnego spadku ciśnień. Warto zauważyć, że instalacje z rur miedzianych charakteryzują się mniejszymi średnicami w porównaniu do innych rur, na przykład stalowych. Oznacza to, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a tym samym wyglądają bardziej estetycznie.

Łatwa do zamontowania

Miedziane instalacje gazowe są niezwykle proste w montażu. Przeważająca większość instalatorów ma odpowiednie kwalifikacje do zamontowania tego typu rur. To z pewnością czyni je bezkonkurencyjnymi na tle innych instalacji gazowych. Powszechna dostępność kompatybilnych części do montażu dodatkowo ułatwia i przyśpiesza proces wdrożenia miedzianej instalacji gazowej.

Jak widać, miedź jest bezpieczna, niezawodna, trwała, ekologiczna (99,9% nadaje się do recyklingu) i prosta w montażu i konserwacji. Szeroka gama zalet tego charakterystycznego czerwonego metalu, wraz estetycznym wyglądem sprawiają razem, że architekci i instalatorzy na całym świecie coraz częściej sięgają właśnie po ten materiał.

Zobacz także:  Instalacje gazowe - Porady

Zobacz także:   Instalacje elektryczne

Zobacz także:  Instalacje grzewcze i wodociągowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)
Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama