reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na święta?

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na święta?

Zabezpieczenie domu i mieszkania przed wyjazdem na święta jest bardzo ważne jeśli, chcemy ten okres spędzić bez niespodzianek oraz w spokoju. Zobacz w jaki sposób zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniem.

Święta nie zawsze spędzamy we własnym domu. Jedne osoby wyjeżdżają do rodziny, inne organizują sobie świąteczny wypoczynek np. w górach lub innym ciekawym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd na święta, musimy zabezpieczyć mieszkanie lub dom na czas naszego wyjazdu tak, aby nikt niepowołany nie dostał się do środka. Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na święta?

Zabezpieczenie domu i mieszkania przed włamaniem z wykorzystaniem elektroniki

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, dzięki którym możemy zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie podczas naszej nieobecności. Zaawansowana technologia pozwala na zaprogramowanie czujników, dzięki którym światło będzie włączać się i wyłączać o określonych godzinach. Dzięki nim możemy również ustawić inne sprzęty domowe np. telewizor lub sprzęt grający, aby włączały się o określonych porach. Technologia ta pozwala na upozorowanie obecności domowników i zniechęca złodzieja do potencjalnego włamania.

Bywa, że taki system jest częścią systemu alarmowego. Dodatkowo możemy wykupić opcję, która informuje nas – właścicieli posesji – o próbie wtargnięcia do domu.

Które miejsca w domu należy dodatkowo zabezpieczyć przed włamaniem?

Złodziej dostaje się do domu najczęściej przez okna, drzwi balkonowe lub inne drzwi. Wybiera te punkty, które nie są oświetlone, są oddalone od ruchu ulicznego i znajdują się z tyłu budynku. Jeżeli złodziej zauważy, że któreś z drzwi są słabej jakości i łatwo będzie się przez nie dostać do środka – to wybierze je za swój cel.

Z tego właśnie powodu nie należy oszczędzać na zakupie okien i drzwi, ponieważ może się okazać, że przez własną oszczędność ułatwimy złodziejowi włamanie do naszego mieszkania. Oczywiście nawet najdroższe, najbardziej wzmocnione drzwi i okna nie są w stanie zagwarantować nam tego, że złodziej ich nie otworzy. Żaden producent nie da nam100% gwarancji bezpieczeństwa. Kupując jednak certyfikowane okna i drzwi z odpowiednią ilością zabezpieczeń – chronimy swój dom, zabezpieczając go przed włamaniem.

Nie powinniśmy również pozostawiać wokół domu sprzętu, który może ułatwić złodziejowi włamsnie. Cały sprzęt ogrodniczy powinien być schowany – szczególnie, gdy wyjeżdżamy.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

W mieszkaniu mamy trochę łatwiej, z każdej strony – od góry, od dołu i po bokach, mamy sąsiadów. Jeżeli żyjemy z nimi w zgodzie, podczas naszej nieobecności warto poprosić ich o doglądanie naszego mieszkania. Zaufanej osobie możemy wręczyć klucze z prośbą o podlewanie kwiatków i włączanie niewielkiej lampki w jednym z pokoi raz na jakiś czas. Pozwoli to na stworzenie pozornej obecności domowników i zastąpi drogą elektroniczną inwestycję.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama