REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pompa głębinowa – zakup. Poradnik

Pompa głębinowa. Fot. ZDS - Plug&GO
Pompa głębinowa. Fot. ZDS - Plug&GO
DRP

REKLAMA

REKLAMA

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pompy głębinowej? Wybór odpowiedniej pompy to decyzja, której skutki będziemy ponosić przez kilka kolejnych lat. Dlatego tak ważny jest jej właściwy wybór. Każda wymiana urządzenia na nowe, to spore przedsięwzięcie. Stawiając na nowe technologie, unikniemy w przyszłości wielu problemów.

Zastosowanie pomp głębinowych a bezpieczeństwo pracy

Podstawowym zastosowaniem pomp głębinowych jest dostarczanie czystej wody – wykorzystywanej w domu, w charakterze wody użytkowej, w przemyśle, jako czynnik chłodzący maszyny technologiczne, w rolnictwie, do nawadniania pól i upraw.

REKLAMA

Właściciele domów jednorodzinnych lub domków letniskowych stosują pompy głębinowe w przypadku gdy lustro wody występuje wyjątkowo głęboko (ponad 8 metrów). Montuje się je w studniach  głębinowych, kopanych lub innych zbiornikach wodnych.

Zobacz także: Kanalizacja w budynku i na działce - średnice przyłączy

Jednym z pierwszych problemów, na które natrafiają użytkownicy pomp, są elementy mechaniczne i ścierne znajdujące się w wodzie pompowanej z ujęcia – piasek, rdza, zawiesiny. Przed montażem nowej pompy powinniśmy więc dokładnie oczyścić studnię z piasku i innych cząstek stałych, mogących ją zablokować. Niemożliwe jest jednak idealne oczyszczenie ujęcia wody, dlatego warto korzystać z zaawansowanych technologii, które pozwoliły na stworzenie pomp głębinowych ze specjalnym, opatentowanym wirnikiem. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania odporność na piasek wzrasta aż do 120 g/m3, dzięki czemu sprzęt zyskuje znacznie dłuższą żywotność, większą bezawaryjność i może służyć nam przez wiele lat.

Problem wszystkich studni głębinowych – zbyt niski poziom wody oraz mała wydajność

REKLAMA

Dużym problemem wszystkich studni jest zbyt niski poziom wody oraz mała jej wydajność. Dlatego niezmiernie istotne jest, aby pompa głębinowa była cały czas zanurzona. Jeśli sprzęt będzie pracować na sucho i nie zostanie w odpowiednim momencie wyłączony, może dojść do uszkodzenia silnika, w następstwie czego będziemy musieli ponieść duże wydatki związane z jego remontem lub zakupem nowego. Warto zapobiegać takim sytuacjom i zapoznać się z dynamiką lustra wody na konkretnym terenie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak korzystanie z nowoczesnych pomp, posiadających mechanizmy chroniące przed suchobiegiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mechanizm zabezpieczający przed suchobiegiem, czyli protektor pompy, sprawdzi się także w przypadku wystąpienia problemów związanych z zasilaniem sieci energetycznej – zbyt  niskim lub zbyt wysokim napięciem, przeciążeniem, asymetrią faz bądź utratą fazy. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza ze względu na coraz gorszy stan sieci energetycznych w Polsce, w szczególności tych przebiegających poza miejskimi aglomeracjami.

Zobacz także:  Jak zabezpieczyć instalację c.w.u. przed rozwojem bakterii Legionella?

Właściciele pomp głębinowych borykają się także z problemem ograniczonej ilości uruchomień. W przypadku powtarzających się z dużą częstotliwością cykli uruchamiania i zatrzymywania pompy, np. gdy spadło ciśnienie w zbiorniku hydroforowym lub uległa uszkodzeniu membrana, mechanizm, rejestrując częste uruchamianie i zatrzymywanie się silnika automatycznie wyłącza go, zapobiegając tym samym jego spaleniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, nie trzeba instalować żadnych dodatkowych kabli, czujników czy skrzynek sterujących. Wszystko zostało tak zaprojektowane i skonstruowane, aby pompa mogła samodzielnie funkcjonować w warunkach niedoboru wody.

Jak zapobiegać zagrożeniom związanym z użytkowaniem pompy?

Eksperci, od wielu lat pracujący z pompami głębinowymi, przeanalizowali najczęściej pojawiające się problemy i opracowali nowoczesne rozwiązania pozwalające im zapobiegać. Warto z nich skorzystać aby uniknąć kosztów związanych z naprawą lub wymianą sprzętu.

Planujesz zakup pompy głębinowej? Pamiętaj!

Pamiętajmy, rzeczy mechaniczne mają to do siebie, że bywają „złośliwe”. Nie jesteśmy w stanie w stu procentach wyeliminować wszelkiego ryzyka, dlatego podejmując decyzję o wyborze pompy głębinowej, sprawdźmy dokładnie warunki zakupu. Dobrze jest nawiązać współpracę ze sklepem lub producentem dającym pewną,  bezwarunkową i bezsporną gwarancję. Oznacza to, że bez względu na powód usterki, wadliwy element pompy zostanie wymieniony na nowy w okresie 24 miesięcy od daty zakupu.

Zobacz także:  Jak wykorzystać deszczówkę?

Pompy głębinowe pozwalają na pozyskanie czystej wody z dużej głębokości, zachowując przy tym niskie zużycie energii. Są proste w montażu, a ich wyjątkowo cicha praca to pewność komfortu. Aby móc długo cieszyć się bezawaryjnie działającą instalacją, wystarczy dokładna znajomość własnych zapotrzebowań, rozsądna decyzja o zakupie wartościowego sprzętu oraz prawidłowe, zgodne z instrukcją obsługi użytkowanie.

Źródło: ZDS - Plug&GO

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA