| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak odpowietrzyć grzejnik?

Jak odpowietrzyć grzejnik?

Odpowietrzanie grzejnika nie jest skomplikowane. Aby odpowietrzyć grzejnik należy wyposażyć się w specjalny klucz lub inne narzędzie, które umożliwi nam przekręcenie zaworu w grzejniku. Zobacz, jak krok po kroku odpowietrzyć grzejnik.

Krok 1

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia. Na pewno będzie nam potrzebny specjalny klucz lub inne narzędzie, które umożliwi nam przekręcenie głowicy termostatycznej znajdującej się w grzejniku.

Krok 2

Przekręcając głowicę termostatyczną, należy ustawić ją w pozycji zamkniętej. W tym celu należy przekręcić ją maksymalnie w lewą stronę.

Krok 3

Zobaczmy jak ustawiony jest otwór wylotowy odpowietrznika. Powinien być ustawiony w dół – tylko wtedy powietrze i ew. woda będą mogły się wydostać nie powodując przy tym różnych niespodzianek.

Krok 4

Do przekręcenia otworu wylotowego możemy wykorzystać np. kombinerki lub klucz nastawny. Kręcić powinniśmy zawsze w prawą stronę. Kręcenie w drugą stronę może doprowadzić do uszkodzenia grzejnika czego skutkiem może być np. zalanie mieszkania.

Krok 5

Aby nie zachlapać mieszkania należy podsunąć pojemnik, ponieważ oprócz powietrza z grzejnika może wylecieć też woda. Powoli przekręcając otwór wylotowy delikatnie podstawmy naczynie. Jeśli kaloryfer jest zapowietrzony w pierwszej kolejności wyleci powietrze, potem pojawi się woda. Kiedy z grzejnika będzie wyciekać sama woda, bez odrobiny powietrza, oznacza to, że możemy zakręcić zawór.

Zobacz także: Grzejniki płytowe – jak działają?

Zobacz więcej porad na temat instalacji grzewczych i wodociągowych

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »