reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak prowadzić rury instalacji gazowej?

Jak prowadzić rury instalacji gazowej?

Jak poprowadzić instalację gazową, jeżeli chcemy ogrzewać dom gazem płynnym? Czy można ją poprowadzić tak samo jak w przypadku gazu ziemnego? Czy konieczne jest umieszczenie instalacji gazowej na wierzchu ściany? Jak można ukryć rury gazowe w ścianie? Oto nasz krótki przewodnik po instalacji gazu płynnego.

Poprowadzenie instalacji

Najistotniejszą sprawą, jaką powinniśmy brać pod uwagę, jeżeli chodzi o instalację gazową w domu jest bezpieczeństwo. Ogrzewanie budynku gazem jest bardzo wygodne, ale wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z tym paliwem należy zachować szczególną ostrożność. Ze względu na to, że gaz płynny (w odróżnieniu od ziemnego) jest cięższy od powietrza, instalacja doprowadzająca go powinna być umieszczona tuż przy podłodze, a towarzyszyć jej powinien wywietrznik, który w przypadku rozszczelnienia gwarantowałby odprowadzenie gazu na zewnątrz domu.

Zobacz także: Jak kontrolować stężenie dwutlenku węgla w domu?

Ukrywanie rur gazowych

Faktem jest, że zazwyczaj poprowadzenie rur doprowadzających gaz płynny na powierzchni ścian jest nieodzowne. Istnieje jednak sposób, by ukryć tę wątpliwą dekorację. Jak to zrobić, żeby nie stracić nic ani z estetyki, ani z najważniejszego – bezpieczeństwa rodziny i domu?

Zobacz także: Jak wykonać przyłącze do sieci gazowej? – wymagania

Podstawą  jest zastosowanie rur stalowych, które koniecznie muszą być skontrolowane pod względem szczelności. To jednak nie wszystko – takiej instalacji nie można zabudować jak każdej innej. Należy w tym celu zastosować nieszczelną obudowę, która będzie gwarantowała dobrą wentylację rur. Jest to niezwykle istotne ze względu na tragiczne konsekwencje ewentualnego rozszczelnienia instalacji.

Zabudować takie rury można więc poprzez ukrycie w bruździe ściany i wypełnienie specjalną masą tynkarską (która nie spowoduje korozji oraz będzie ją można w razie potrzeby łatwo usunąć) bądź też zastosowanie ekranu.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dom jednorodzinny. Fot. Fotolia
Dom jednorodzinny. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Pakla

doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, ekspert ds. Regulacji Nadzorczych i ALM w Alior Bank SA.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama