REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ogrzewanie ogrodów zimowych

Justyna Hek
Ogród zimowy. Fot. Fotolia
Ogród zimowy. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Podczas budowy ogrodu zimowego warto pomyśleć o ogrzewaniu. Gdy stawiamy ogród zimowy w Polsce, powinniśmy wziąć pod uwagę także klimat panujący w naszym kraju. Jeśli nie pomyśleliśmy o ogrzewaniu ogrodu zimowego podczas jego budowy, zastanówmy się nad tym teraz. Oranżerie tak jak inne pomieszczenia w naszym domu potrzebują ogrzewania w czasie zimy. Ze względu na rośliny, które hodujemy w ogrodach zimowych temperatura tam panująca powinna być stała. Radzimy jakie ogrzewanie wybrać do oranżerii.

REKLAMA

Oranżerie ogrodowe są wykonane ze szkła zespolonego. Materiał ten sprawia, że ogrody zimowe bardzo szybko nagrzewają się w lecie, gdy słońce intensywnie świeci, lecz także szybko tracą ciepło zimą. Oranżeria często wykorzystywana jest jako jedno z pomieszczeń w domu, dlatego też warto zadbać o dobre ogrzewanie tego miejsca, aby służyło nam także podczas mroźnych zim.

Zobacz także: Przygotowywanie oranżerii do zimy

Ogrzewanie podłogowe w ogrodach zimowych

Ze względu na to, że ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne, świetnie sprawdza się w ogrodach zimowych. Ciepło  z ogrzewania podłogowego rozchodzi się bardzo szybko. Odpowiednio dobrana warstwa wykończeniowa podłogi  – dostosowana do ogrzewania podłogowego (płytki czy terakota) pozwoli na jeszcze lepsze ogrzanie oranżerii. Jeśli zdecydujemy się na panele bądź drewnianą podłogę, powinniśmy liczyć się z tym, że przepuszczają one dużo mniej ciepła niż np. terakota.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Alternatywą dla ogrzewania elektrycznego jest ogrzewanie wodne. Pamiętajmy jednak, że aby je zainstalować musimy mieć możliwość podłączenia ogrzewania wodnego do ogólnego systemu instalacji grzewczej. Niewątpliwie instalacja ogrzewania wodnego jest droższa niż instalacja ogrzewania elektrycznego, ale koszty wyrównują się w momencie użytkowania. Eksploatacja instalacji elektrycznej może nas dużo więcej kosztować.

Zobacz także: Domowa oranżeria, czyli jak zaprojektować cichy zakątek?

Samo ogrzanie pomieszczenia w przypadku ogrzewania podłogowego: elektrycznego, czy wodnego trwa stosunkowo długo. Równie długo trwa także jego wychłodzenie.

Grzejniki kanałowe

Grzejniki kanałowe świetnie sprawdzają się w przeszklonych pomieszczeniach. Z racji tego, że znajdują się w powierzchni podłogi  (w kanałach przy wewnętrznych krawędziach ścian) nie zajmują miejsca tak jak standardowe grzejniki. Pamiętajmy, że grzejniki kanałowe są zasilane z instalacji grzewczej już istniejącej w naszym domu. Ten typ ogrzewania jest dobry ze względu na to, że zapobiega „poceniu się” szyb. Przy grzejnikach kanałowych nie musimy się martwić o parę wodną tworzącą się na szklanych ścianach.

Zobacz także: Jak i gdzie stosować grzejniki kanałowe?

Grzejniki ścienne

Doskonale nadają się do ogrzewania ogrodów zimowych, jednak nie wyglądają zbyt estetycznie. Tak jak grzejniki kanałowe tworzą efekt suchych ścian – nie dopuszczają do zawilgotnienia szyb. Ze względu na niewielki nakład finansowy potrzebny zarówno do zainstalowania grzejników ściennych, jak i eksploatacji, ten rodzaj ogrzewania cieszy się dużą popularnością.

Zobacz także: Oranżerie ogrodowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA