reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Odzyskiwanie wody deszczowej

Odzyskiwanie wody deszczowej

Wodę deszczową możemy wykorzystywać na różne sposoby. O odzysku wody deszczowej warto pomyśleć już na etapie budowy domu tak, aby na działce zmieściły się zbiorniki i system rozsączający. Należy zaprojektować także system zbierający wodę deszczową. Zobacz, jak krok po kroku zaplanować i zbudować instalację zbierającą wodę deszczową.

Jerzy Mikulski: O zastosowaniu systemu odzysku wody deszczowej należy pomyśleć już na etapie projektowania budynku i zagospodarowania terenu. Najczęściej dysponujemy odpowiednią powierzchnią na działce tak, aby zmieściły się zbiorniki i system rozsączający, należy jednak znać poziom występowania wody gruntowej oraz rodzaj gruntu (ważne przy doborze układu rozsączania i typu zbiornika). Następnie projektuje się rozkład urządzeń w terenie i przewody doprowadzające deszczówkę do punktów poboru wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wszystkie elementy systemu znajdują się pod ziemią, nie wpływają więc negatywnie na wygląd naszej posesji i jedynie w niewielkim stopniu ograniczają sposób ostatecznego zagospodarowania powierzchni działki. Wykorzystanie wody deszczowej w domu wymaga wykonania dodatkowej instalacji rozprowadzającej deszczówkę – nie wolno jej łączyć z instalacją wody pitnej.

ARCHIPELAG: Oprócz systemów zagospodarowania wody deszczowej w można zastosować również biologiczną oczyszczalnię ścieków. Jakie są jej zalety?

Jerzy Mikulski: Ścieki sanitarne z budynku będą odprowadzane do przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków, skąd po neutralizacji będą rozsączane w gruncie poprzez system tuneli rozsączających. Proces oczyszczania przebiega w sposób całkowicie biologiczny, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych preparatów. Jest on w pełni kontrolowany, przyjazny w obsłudze i dający 99% oczyszczenia ścieków.

Zobacz także: Szambo czy domowa oczyszczalnia ścieków?

ARCHIPELAG: Inwestorzy coraz częściej wybierają domy wyposażone w ergonomiczny układ funkcjonalny, które oszczędzają energię, a przy tym są przyjazne dla środowiska naturalnego, czy potwierdza Pan te trendy?

Jerzy Mikulski: Tak, my również cieszymy się, że świadomość ekologiczna w naszym kraju rośnie. Mamy nadzieję jeszcze bardziej zwiększy się wrażliwość ludzi na konieczność wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz innych, równie cennych zasobów naturalnych m.in. wody.

Źródło: ARCHIPELAG

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Oprócz systemów zagospodarowania wody deszczowej w można zastosować również biologiczną oczyszczalnię ścieków.
Oprócz systemów zagospodarowania wody deszczowej w można zastosować również biologiczną oczyszczalnię ścieków.

O zastosowaniu systemu odzysku wody deszczowej należy pomyśleć już na etapie projektowania budynku i zagospodarowania terenu.
O zastosowaniu systemu odzysku wody deszczowej należy pomyśleć już na etapie projektowania budynku i zagospodarowania terenu.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama