| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czym są prefabrykowane studnie kablowe?

Czym są prefabrykowane studnie kablowe?


Prefabrykowane studnie kablowe to chronione patentem innowacyjne rozwiązanie, które niedawno pojawiło się na polskim rynku. Prefabrykowane studnie kablowe, wykonane z elementów kompozytowych pochodzących z recyklingu, są lżejsze od tradycyjnych studni z betonu i łatwo je zainstalować.

Wykorzystywane do rozprowadzania i podłączania wszelkiego typu kabli, prefabrykowane studnie kablowe wykonane są z polistyrenu pochodzącego z recyklingu, materiału lekkiego i łatwego do transportu. Studnie kablowe są dostarczane w zestawie; mają z obydwu stron specjalne zakończenia umożliwiające łączenie ich bez konieczności dodatkowego mocowania i stosowania specjalnego oprzyrządowania. Ich montaż jest szybki, ponieważ potrzebuje czasu na wiązanie betonu. Co więcej, może być prowadzony o każdej porze roku, ponieważ nie występują tu problemy z zamarzaniem. Studnie kablowe można bez ograniczeń demontować i ponownie wykorzystywać. Manipulowanie nimi jest łatwe, a ich konstrukcja gwarantuje, że będzie je można zawsze łatwo otworzyć, nawet po upływie wielu lat.

Geometria elementów i możliwość ich odwracania oraz obecność zaślepionych wlotów w ścianach stwarza liczne możliwości łączenia i wprowadzania do studni kabli oraz przewodów. Głębokość można zmieniać w zależności od potrzeb, operując odcinkami o długości 25 cm, które odpowiadają wysokości każdego elementu. W ciągu zaledwie paru chwil można podwyższyć lub obniżyć położenie studni w terenie, na przykład w razie renowacji lub podwyższenia nawierzchni. Ostatni rząd elementów bazowych zakończony jest zwieńczeniem ze stali ocynkowanej specjalnie ukształtowanej w formie wrębu, co umożliwia przykrycie studni pokrywą. Pokrywy metalowe mogą zostać wyposażone w urządzenie blokujące.

Zobacz także: Kto jest odpowiedzialny za stan techniczny instalacji elektrycznej?

Rozmaite typy pokryw umożliwiają doskonałe wkomponowanie studni w otoczenie. Modułowy charakter tego rozwiązania sprawia, że odpowiada ono wszelkiego typu zapotrzebowaniu w zakresie wytrzymałości. Zdejmowane zwieńczenie umożliwia łatwe odwijanie lub przemieszczanie kabli i nie powoduje przerw w usługach. Ponadto, bez żadnego problemu można podłączać dodatkowe kable.

Układanie studni kablowych wymaga tak samo starannie wykonanych wykopów jak w przypadku tradycyjnych, jednoczęściowych prefabrykowanych studni kablowych i studni wylewanych. Natomiast miejsce wykonywania robót pozostaje czyste, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć instalację elektryczną?

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Fot. Legrand
Fot. Legrand

Prefabrykowane studnie kablowe to chronione patentem innowacyjne rozwiązanie, które niedawno pojawiło się na polskim rynku. Prefabrykowane studnie kablowe, wykonane z elementów kompozytowych pochodzących z recyklingu, są lżejsze od tradycyjnych studni z betonu i łatwo je zainstalować. Fot. Legrand
Prefabrykowane studnie kablowe to chronione patentem innowacyjne rozwiązanie, które niedawno pojawiło się na polskim rynku. Prefabrykowane studnie kablowe, wykonane z elementów kompozytowych pochodzących z recyklingu, są lżejsze od tradycyjnych studni z betonu i łatwo je zainstalować. Fot. Legrand

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »