reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jakie są zalety natrysku?

Jakie są zalety natrysku?


Nowoczesna łazienka powinna być przede wszystkim ładna. Warto jednak także nad zastosować materiały oraz rozwiązania techniczne, które zapewniają długoletnią funkcjonalność. Łazienka powinna być też bezpieczna.

Przy wykańczaniu łazienki zawsze zastanawiamy się czy wybrać wannę czy natrysk. W małych łazienkach najbardziej uzasadnione wydaje się zastosowanie prysznica. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i pozwala na mniejsze zużycie wody. Jest niezwykle praktyczny, zwłaszcza dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Na rynku instalacji sanitarnych dostępny jest system TECEdrainline. W TECEdrainline woda z natrysku opada wprost na podłogę, a przez bardzo estetyczny ruszt odprowadzana jest do niewidocznych rynien odpływowych. System umożliwia tym samym zastosowanie prysznica bez konieczności montowania brodzika.

Rozwiązanie to zapewnia większą swobodę ruchu, a jednocześnie ogranicza przestrzeń prysznica do niezbędnego minimum. Dzięki temu zwiększa się przestrzeń łazienki. Brak brodzika znacząco ułatwia korzystanie z kabiny osobom, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się i starszym. Dzięki nieznacznemu wgłębieniu podłoga i odpływ stają się zamkniętą jednostką optyczną. Ruszty na posadzce można wytłoczyć ozdobnym wzorem lub wypełnić płytką ceramiczną. Podnosi to estetykę wnętrza łazienki i pozwala na dowolne kształtowanie jej wyglądu.

Zobacz także: Jak wybrać kabinę prysznicową?

Z kolei wysoka wydajność odpływowa rynien TECE (od 0,7l/s do 1,3 l/s) zmniejsza ryzyko zalania łazienki. Niewielka wysokość montażowa rynny na poziomie 90 mm umożliwia stosowanie systemu TECEdrainline zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych jak i w modernizowanych starych kamienicach.

Zobacz także: Jaka bateria pomoże nam zaoszczędzić zużycie wody?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

TECE Sp. z o.o.

Producent i dystrybutor produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W małych łazienkach najbardziej uzasadnione wydaje się zastosowanie prysznica.
W małych łazienkach najbardziej uzasadnione wydaje się zastosowanie prysznica.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Wnuczek

Jestem aplikantem adwokackim Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. W swojej pracy wspierałem klientów w obszarze prawa podatkowego i postępowań.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama