| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jakie są zalety natrysku?

Jakie są zalety natrysku?


Nowoczesna łazienka powinna być przede wszystkim ładna. Warto jednak także nad zastosować materiały oraz rozwiązania techniczne, które zapewniają długoletnią funkcjonalność. Łazienka powinna być też bezpieczna.

Przy wykańczaniu łazienki zawsze zastanawiamy się czy wybrać wannę czy natrysk. W małych łazienkach najbardziej uzasadnione wydaje się zastosowanie prysznica. Zajmuje stosunkowo niewiele miejsca i pozwala na mniejsze zużycie wody. Jest niezwykle praktyczny, zwłaszcza dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Na rynku instalacji sanitarnych dostępny jest system TECEdrainline. W TECEdrainline woda z natrysku opada wprost na podłogę, a przez bardzo estetyczny ruszt odprowadzana jest do niewidocznych rynien odpływowych. System umożliwia tym samym zastosowanie prysznica bez konieczności montowania brodzika.

Rozwiązanie to zapewnia większą swobodę ruchu, a jednocześnie ogranicza przestrzeń prysznica do niezbędnego minimum. Dzięki temu zwiększa się przestrzeń łazienki. Brak brodzika znacząco ułatwia korzystanie z kabiny osobom, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się i starszym. Dzięki nieznacznemu wgłębieniu podłoga i odpływ stają się zamkniętą jednostką optyczną. Ruszty na posadzce można wytłoczyć ozdobnym wzorem lub wypełnić płytką ceramiczną. Podnosi to estetykę wnętrza łazienki i pozwala na dowolne kształtowanie jej wyglądu.

Zobacz także: Jak wybrać kabinę prysznicową?

Z kolei wysoka wydajność odpływowa rynien TECE (od 0,7l/s do 1,3 l/s) zmniejsza ryzyko zalania łazienki. Niewielka wysokość montażowa rynny na poziomie 90 mm umożliwia stosowanie systemu TECEdrainline zarówno w nowoczesnych domach jednorodzinnych jak i w modernizowanych starych kamienicach.

Zobacz także: Jaka bateria pomoże nam zaoszczędzić zużycie wody?

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

TECE Sp. z o.o.

Producent i dystrybutor produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W małych łazienkach najbardziej uzasadnione wydaje się zastosowanie prysznica.
W małych łazienkach najbardziej uzasadnione wydaje się zastosowanie prysznica.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »