reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak zapewnić świeże powietrze bez konieczności wietrzenia?

Jak zapewnić świeże powietrze bez konieczności wietrzenia?


Dzięki szczelnym oknom z plastiku lub drewna w niepamięć poszły zimne parapety, ciągłe przeciągi i uszczelki wklejane w okienne szpary przed zimą. Wymiana okien zredukowała również koszty ogrzewania. Niestety zbyt szczelne okna mają także pewną wadę: utrudniają prawidłową cyrkulację powietrza w mieszkaniu.

Gdy decydujemy się na szczelne okna, chcemy zminimalizować straty ciepła i jednocześnie oszczędzić na wysokich kosztach ogrzewania. Jednak w zbyt szczelnym budynku jest często za mało świeżego powietrza. Jest to szczególnie odczuwalne w zimie, gdy rzadko otwieramy okna. Ponieważ do wnętrza budynku nie dostaje się świeże powietrze, jego cyrkulacja wewnątrz także zostaje zaburzona. Powoduje to nieprawidłowe działanie systemu wentylacyjnego, a w przestrzeni mieszkalnej zbierają się dwutlenek węgla i para wodna.

Para wodna oraz wilgoć oddawana w postaci pary przez ludzi, zwierzęta i rośliny nie może znaleźć ujścia, a wcale nie są to minimalne ilości. W ciągu jednego dnia na jedną osobę w gospodarstwie domowym przypada do 4 litrów wody przemienionej w parę. W efekcie domownicy przebywają ciepłym, lecz niezdrowym „klimacie”. Duża wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii chorobotwórczych oraz grzybów i pleśni. Oddychanie takim powietrzem powoduje radykalne zmniejszenie zdolności do koncentracji, nasila reakcje alergiczne oraz wywołuje bezsenność. Jest to szczególnie uciążliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także astmatyków. Jednym z łatwiej zauważalnych sygnałów, że świeżego powietrza jest zbyt mało, jest skraplanie się pary wodnej na szybach okiennych.

Specjaliści zalecają regularne wietrzenie pomieszczeń lub rozszczelnianie okien. Oznacza to jednak ciągłe oziębianie i ponowne dogrzewanie pomieszczeń. To powoduje nieprzyjemne skoki temperatury oraz duże straty energii. Jest to także bardzo uciążliwe dla małych dzieci. Przy dużej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz, wietrzenie szybko skutkuje przeziębieniem.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator?

Istniej metoda dostarczania ciepłego, przefiltrowanego powietrza do wnętrza budynku, bez otwierania okien. Zestaw wentylacyjny Purmo Air nie tylko zapewnia użytkownikom optymalną temperaturę w pomieszczeniu, lecz także dostarcza do niego świeże i oczyszczone powietrza zewnętrzne. Zestaw ten oferuje więc wyjątkowy komfort cieplny, a zarazem doskonałą wentylację. Warto podkreślić, że Purmo Air nie powoduje zwiększonego zużycia energii, dlatego zastosowanie tego rozwiązania nie naraża nas na żadne dodatkowe koszty. Purmo Air należy stosować przy wodnych instalacjach centralnego ogrzewania, w budynkach wyposażonych w mechaniczną wentylację wywiewną (np. popularne wentylatory w łazienkach lub kuchniach). 

Według obliczeń specjalistów, grzejnik z zestawem Purmo Air zapewnia odpowiednią ilość świeżego powietrza dla dwóch osób. Zatem liczbę zestawów wentylacyjnych należy dostosować do ilości osób i wielkości ogrzewanego pomieszczenia. System Purmo Air pozwala zachować odpowiednią jakość i temperaturę powietrza. Jest szczególnie istotne dla dzieci i osób starszych.

Wymienny filtr zapewnia stały dopływ oczyszczonego, zdrowego powietrza do mieszkania. System Purmo Air jest niezwykle przydatny w mieszkaniach, które znajdują się w centrach miast, gdzie niechętnie otwiera się okna ze względu na hałas i duże zanieczyszczenie powietrza. Grzejniki wyposażone w przystawkę wentylacyjną są również niezastąpione w pokojach dziecięcych, ponieważ dostarczają świeże i czyste powietrze, bez konieczności wietrzenia.

Zobacz także: Jak można wspomagać wentylację naturalną?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Purmo Air to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego. fot. Purmo
Purmo Air to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego. fot. Purmo

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama