| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak wstępnie oszacować koszty wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu oraz domu jednorodzinnym?

Jak wstępnie oszacować koszty wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu oraz domu jednorodzinnym?


Koszty wymiany instalacji elektrycznej w domu czy mieszkaniu szacowane są poprzez ilość punktów tam umieszczonych, jak dana instalacja ma być prowadzona (od toru przeszkód), z jakiego materiału są wykonane ściany budynku (cegła, beton, pustak).

W jaki sposób chcemy zabezpieczyć instalacje – czy podstawowy czy dodatkowy np. na wypadek wyładowań atmosferycznych.
Ceny remontu ustala się po wizycie domowej czy innej wizualnej ekspertyzy.

Zobacz także: Jak często należy wykonywać okresowe pomiary instalacji elektrycznej?

W wycenie on-line czy przez telefon lub mail najtrudniejsze jest to, że klient jest w stanie powiedzieć, jakie ma życzenia co do instalacji, ale nie potrafi poprawnie ocenić aktualnego stanu technicznego budynku, który znacząco wpływa na koszty. Cenniki takie wprowadzają w błąd i narażają na dodatkowe koszty. Za każdym razem niezbędne są oględziny kosztorysanta, który musi zapoznać się ze stanem faktycznym.

Także, jeśli zależy nam na dobrze wykonanej wycenie i zaplanowanych wydatkach, zaproszenie kosztorysanta będzie dla nas najlepszą decyzją. Z reguły firmy wykonawcze przeprowadzają kosztorysy bezpłatnie i dosyć szybko. Mamy wtedy gwarancję ceny. 

Zobacz także: Jak sprawdzić czy licznik energii elektrycznej działa prawidłowo?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Finansów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »