REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak w łatwy sposób ocieplić dom? Kilka słów o regulatorach temperatury

Nowoczesne regulatory temperatury optymalizują pracę systemów grzewczych, poprawiając jednocześnie jej efektywność. fot. LARS
Nowoczesne regulatory temperatury optymalizują pracę systemów grzewczych, poprawiając jednocześnie jej efektywność. fot. LARS

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli źle ogrzejemy pomieszczenia w domu, narazimy się niepotrzebne straty energii i wysokie rachunkami, ale nie tylko. Nieodpowiednia temperatura (za niska czy za wysoka) otoczenia powoduje kiepskie samopoczucie oraz negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Można tego uniknąć dzięki inteligentnym urządzeniem, które regulują temperaturę i zapewniają komfort cieplny.

Zazwyczaj regulację temperatury w naszych mieszkaniach i domach opieramy wyłącznie na termostatach, które są zamontowane na grzejnikach. Jednak ten system posiada wiele wad. Przede wszystkim dosyć trudno precyzyjnie ustawić wymaganą temperaturę, ponieważ podziałka na zaworze ma tylko kilka stopni. Poza tym pokrętła głowic termostatycznych musimy regulować ręcznie, o czym trzeba nieustannie pamiętać.

REKLAMA

Zobacz także: Jak poprawnie zamontować centralne ogrzewanie?

– Po każdej zmianie nastawy, system grzewczy potrzebuje określonego czasu na reakcję. Temperatura we wnętrzu regulowana jest więc z opóźnieniem, a jej poziom i tak zazwyczaj wymaga skorygowania oraz ponownego ustawienia zaworu – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Takie rozwiązanie jest zupełnie niefunkcjonalne, a w dalszej perspektywie jest też dość kłopotliwe. – Dlatego warto pomyśleć o instalacji w domowym systemie grzewczym automatycznego regulatora temperatury, który sam zadba o komfort cieplny domowników – radzi Maciej Leonhard.

Praktyczne rozwiązanie 

REKLAMA

Dzięki urządzeniom, które automatycznie regulują temperaturę, unikniemy wszystkich wspomnianych wyżej problemów. – Nowoczesne regulatory temperatury optymalizują pracę systemów grzewczych, poprawiając jednocześnie jej efektywność – wyjaśnia Maciej Leonhard. Urządzenia regulacyjne są bardzo funkcjonale. Obsługa sterownika (a tym samym całej instalacji grzewczej) ograniczona jest do minimum, co zdecydowanie podnosi komfort codziennego życia domowników.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Korzystanie z regulatora temperatury jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać i ustawić taki program, który będzie maksymalnie dopasowany do potrzeb i trybu życia użytkowników – dodaje Maciej Leonhard.

Parametry dotyczące ogrzewania można w łatwy sposób zmieniać, a Wszystkie informacje widoczne są na bardzo czytelnym wyświetlaczu LCD – Urządzenia (…) wyposażone zostały w kilka różnych programów ustawień. Użytkownik może więc wybrać jeden z typowych, najczęściej wykorzystywanych schematów lub ustawić własny, zgodny z indywidualnymi wymaganiami – zaznacza Maciej Leonhard.

Można też czasowo zmodyfikować poziom temperatury bez ingerencji w program. – Funkcja ta przydaje się szczególnie w nagłych sytuacjach, np. podczas przedłużającego się przyjęcia gości, które wymaga zwiększonego ogrzewania do godzin nocnych lub kilkugodzinnego, niespodziewanego wyjazdu – utrzymywanie wyższej temperatury w pomieszczeniach nie jest wtedy konieczne. – tłumaczy.

Prosta instalacja

Regulatory temperatury są praktyczne i funkcjonalne i bardzo łatwe w montażu.
– Jedne z najbardziej popularnych modeli (…) wymagają jedynie połączenia przewodem panelu sterującego z urządzeniem grzewczym – mówi Maciej Leonhard.

Zastosowanie regulatora bezprzewodowego jest jeszcze łatwiejsze. W tym przypadku nie trzeba będzie kuć ścian i prowadzić okablowania, gdyż sygnał do kotła grzewczego przesyłany jest drogą radiową.

– Urządzenia bezprzewodowe, jak AURATON 2005 TX Plus czy AURATON 2020 TX Plus, zostały wyposażone w obrotowe anteny teleskopowe, które ułatwiają dobranie optymalnej pozycji. Posiadają ponadto specjalne zabezpieczenie, minimalizujące ryzyko zakłócenia komunikacji wszędzie tam, gdzie łączność bezprzewodowa wykorzystywana jest również przez komputery czy telefony – dodaje Maciej Leonhard.

Zalety regulatorów temperatury

Inteligentne regulatory temperatury posiadają wiele zalet. Mają nowoczesny i minimalistyczny wygląd oraz zaawansowaną technologię. Są też wyjątkowo funkcjonalne, co zapewnia duży komfort użytkowania. Trzeba zaznaczyć, że oprócz względów technologicznych i estetycznych, są także korzyści ekonomiczne, co jest równie ważne. Jeśli zastosujemy właściwe urządzenie regulacyjne, szybko zauważymy oszczędności. Regulator kosztuje stosunkowo niewiele (ok. 200 – 300 zł), a wydatek zwraca się już po kilku miesiącach użytkowania. Skąd się biorą te oszczędności?

Zobacz także: Gdzie najlepiej umieszczać grzejniki?

– Regulacja temperatury za pomocą specjalnie zaprojektowanych urządzeń, umożliwia optymalne zarządzanie pracą całego systemu grzewczego i stałą kontrolę poziomu temperatury. W praktyce oznacza to obniżenie zużycia energii nawet o 30% i zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie. – podkreśla Maciej Leonhard.

Regulatory temperatury są (...) bardzo łatwe w montażu (...) wymagają jedynie połączenia przewodem panelu sterującego z urządzeniem grzewczym. fot. LARS
Wszystkie informacje widoczne są na bardzo czytelnym wyświetlaczu LCD. fot. LARS
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

REKLAMA

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

REKLAMA