reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Gdzie najlepiej umieścić jednostkę wewnętrzną klimatyzatora?

Gdzie najlepiej umieścić jednostkę wewnętrzną klimatyzatora?


Przed zakupem konkretnego typu klimatyzatora warto przeanalizować miejsce jego montażu, tak aby strumień chłodnego powietrza docierał do każdego miejsca w pomieszczeniu. Z pomocą przychodzą różne rodzaje i typy jednostek wewnętrznych o sprecyzowanych typach rozdziału powietrza, dedykowanych do konkretnych rozwiązań architektonicznych.

Klimatyzatory typu SPLIT posiadają odseparowaną od skraplacza jednostkę wewnętrzną, co pozwala na lokalizację jej w odpowiednim miejscu w pomieszczeniu.

Jednostki ścienne wieszane są z reguły na ścianie naprzeciw stanowisk pracowników/mieszkańców. Urządzenie to posiada wypływ powietrza liniowy w jednym i konkretnym kierunku, który można modyfikować łopatkami na wylocie. Nie zaleca się wieszania tego typu jednostek nad stanowiskami stałego przebywania ludzi ze względu na hałas i duże schłodzenie powietrza. Odmianą urządzenia ściennego są urządzenia przysufitowe gwarantujące strumień powietrza bardziej „przylepiony” do sufitu i o dalszym zasięgu. Niweluje to wady jednostki ściennej standardowej.

Zobacz także: Na czym polega dobór klimatyzatora?

Jednostki kasetonowe są powszechnym rozwiązaniem w pomieszczeniach posiadających tzw. sufity podwieszone. Są to „sztuczne” sufity znajdujące się poniżej stropu. Przestrzeń wydzielona poprzez strop i sufit jest przeważnie wykorzystywana na wszelakiego rodzaju instalacje, w tym instalację klimatyzacji. Jednostki kasetonowe są widoczne jedynie od spodu, ponieważ reszta jest ukryta w przestrzeni sufit-strop. Powietrze wyrzucane jest z urządzenia w czterech kierunkach, a zasysane ponownie przez środek urządzenia. Jest to bardzo wygodny i estetyczny typ jednostki wewnętrznej klimatyzacji, który świetnie spełnia zadanie równomiernego rozprowadzenia powietrza.

Zobacz również: Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator?

To rodzaj jednostek całkowicie „ukrytych” w przestrzeni między stropem a sufitem podwieszonym. Chłodne powietrze rozprowadzane jest po pomieszczeniu za pomocą elementów wentylacyjnych. Wiąże się to z obecnością dodatkowych nawiewników i wywiewników w powierzchni sufitu podwieszonego. Ten typ urządzeń jest obecnie najczęściej stosowany w obiektach handlowych i użyteczności publicznej ze względu na zerową ingerencję w estetykę pomieszczenia.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Niebudek

Adwokat i Doradca podatkowy, Parter Zarządzający Kancelarii LTCA Zarzycki Niebudek

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama