REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak oszczędzać wodę?

Oras
fot. Oras
fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Najpopularniejsze i znane wszystkim metody to: korzystanie z prysznica zamiast wanny, naprawianie cieknących kranów i zakręcanie wody w czasie mycia zębów. Jednak możemy zrobić coś więcej. Obecnie na rynku jest wiele rozwiązań pomagających oszczędzać wodę.

Kilka lat temu w sklepach pojawiły się pralki i zmywarki, w których zastosowano oszczędzające programy. Jednak trudniej ograniczyć zużycie w przypadku codziennej higieny i w czasie gotowania, zwłaszcza, jeśli nie ma się to odbić na naszym komforcie.

REKLAMA

Problemem tym zajęła się firma Oras, zajmująca się nowoczesną armaturą, proponując ekologiczne i ekonomiczne zużycie wody.

8 zasad pozwalających zmniejszyć zużycie wody:

- osiągniemy sukces tylko wtedy, jeśli uda nam się przekonać do nowych zasad wszystkich domowników.

- jeśli posiadamy krany z oddzielnymi uchwytami dla zimnej i ciepłej wody, zamieńmy je na krany jednouchwytowe, a nie będziemy tracić czasu (i wody) na ustawienie odpowiedniej temperatury.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- zastosujmy baterie bezdotykowe, rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w umywalce w łazience. Taka bateria sterowana jest fotokomórką, dlatego woda leci tylko jak zbliżymy do niej ręce.

REKLAMA

- możemy też spotkać baterie z eko-przyciskami, które pozwalają na ograniczenie siły strumienia wody. Tego typu przycisk reguluję siłę strumienia po uruchomieniu baterii na poziomie ekonomicznym. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w kuchni, ale łazience jest równie przydatne.

- warto zainwestować w ekologiczny prysznic: dzięki specjalnemu przyciskowi w rączce natrysku zmniejszymy zużycie wody o 50%, jednak w czasie kąpieli będzie to efekt właściwie niezauważalny praktycznie.

10 minut pod normalnym strumieniem wody to zużycie energii na poziomie 4 kWh, co kolei równa się 8 dniom pracy lodówki.

- ograniczenie zużycia wody wiąże się również ze zmniejszonym zużyciem prądu, efekt ten uzyskamy dzięki baterii termostatycznej. Termostat miesza ciepła i zimną wodę, w takiej proporcji, by uzyskać wybraną przez nas temperaturę. Zużycie wody zmniejsza się o ok. 40%, a prądu do 50%.

Optymalna temperatura wody w czasie kąpieli to 38°C.

- pomocnym rozwiązaniem są też bąbelki powietrza, które uzyskamy dzięki, tzw. perlatorom, czyli siatce o drobnych oczkach, które są odpowiedzialne za napowietrzanie wody.

W ten sposób ograniczamy zużycie wody o 15%.

- do zastosowania powyższych rozwiązań zmotywuje nas zrobienie kosztów zużycia wody przed zmianami i po nich.

fot. Oras
fot. Oras
Oras
Oras
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA