| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jakie zabezpieczenia antywłamaniowe zastosować w domu?

Jakie zabezpieczenia antywłamaniowe zastosować w domu?

Dom przed włamaniem można zabezpieczyć na wiele różnych sposobów. W pierwszej kolejności należy zastanowić się jakie zabezpieczenie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Budynki o tej samej konstrukcji, ale zbudowane w różnych miejscach, mogą wymagać odmiennych zabezpieczeń.

Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, należy sprawdzić, czy jest to rzeczywiście rozwiązanie dla nas. Czy jest oparte na technologii dwukierunkowej łączności cyfrowej, zaawansowanych metodach zarządzania energią baterii zasilających, czy wykrywania prób zakłócania łączności. Warto dobrze zapoznać się z ofertą produktów dostępnych na rynku i wybrać rozwiązanie na naszą kieszeń. Jest to bardzo ważne, gdyż nie wszyscy producenci równocześnie wprowadzają do swoich ofert najnowocześniejsze technologie.

Bezprzewodowe instalacje często obejmują kompleksowy zakres funkcji, które mogą być nimi sterowane. Na przykład, oprócz alarmu, mamy możliwość jednoczesnego sterowania roletami czy oświetleniem.

Zastosowanie podanych systemów ochrony zależy od miejsca w jakim znajduje się budynek, od sąsiadów jakich mamy za płotem oraz od tego czy często zostawiasz dom bez opieki. Podane sposoby ochrony nie są tak drogie jak systemy monitoringu, dlatego też jeśli dom nie jest szczególnie narażony na włamanie, lepiej skorzystać z tańszych rozwiązań.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »