reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Skuteczny sposób na zatkany odpływ

Skuteczny sposób na zatkany odpływ


Dobrze działająca kanalizacja zależy przede wszystkim od jej prawidłowej budowy. Niemniej jednak, nawet najlepiej zaprojektowana instalacja może się zatkać. Użycie specjalnych środków do udrażniania rur to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się problemu niesprawnej instalacji w kuchni czy łazience.

Za bezawaryjne działanie kanalizacji odpowiedzialne są m.in. odpowiednie średnice rur oraz ich spadki, umożliwiające skuteczne odprowadzanie ścieków. Podczas codziennego użytkowania wanny, umywalki czy kuchennego zlewu do odpływu dostają się różnego rodzaju substancje oraz przedmioty powodujące powstawanie zatorów. Części opakowań, włosy, pozostałości jedzenia a także wykorzystany do smażenia olej, mogą być przyczyną powstania zatoru. Pierwszym objawem zatkanej kanalizacji jest wolne spływanie wody. Zanim odpływ zostanie całkowicie zablokowany, warto skorzystać z jednego z dostępnych środków do udrażniania rur.

Dzięki naturalnym enzymom i mikrobom zawartym w preparacie, zatory powstałe z zalegających w rurach resztek pożywienia i tłuszczu w kanalizacji – są rozpuszczane. Taki sposób udrażniania rur jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, gdyż całe zanieczyszczenia wraz z preparatem ulegają całkowitej biodegradacji. Przed zastosowaniem preparatu, należy usunąć jak najwięcej wody z umywalki. Następnie wlać około 300 ml środka do odpływu i odczekać kilka godzin.

Zazwyczaj, środek do udrażniania odpływów kanalizacyjnych jest cięższy od wody, dlatego też szybko dociera do zablokowanych miejsc. Dzięki specjalnej recepturze rozpuszcza zatory, które następnie usuwane są pod naporem ciśnienia wody. W przypadku mocno zatkanych rur zaleca się napełnić wannę lub zlew ciepłą wodą, nalać środek i odczekać kilka godzin.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama