| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > 5 podstawowych błędów popełnianych podczas wykonywania instalacji elektrycznej

5 podstawowych błędów popełnianych podczas wykonywania instalacji elektrycznej


Błędy w instalacji elektrycznej to nie tylko problemy z jej działaniem lub brak prądu. Problemem może być także działająca, lecz źle zaprojektowana instalacja, gdzie problemem okazuje się np. zbyt mała ilość gniazdek elektrycznych lub niedoświetlone pomieszczenia.

Przyjęło się, że na jednym obwodzie nie powinno być więcej jak 10 gniazdek elektrycznych oraz 20 punktów oświetleniowych. Sumując ilość wszystkich tych elementów, można by całą instalacje domu jednorodzinnego wykonać na jednym obwodzie, ale czy warto? Oczywiście nie! W momencie awarii na jednym obwodzie, tracimy zasilanie na całej jego długości i zostajemy bez prądu oraz bez światła. Z tego właśnie powodu, zaleca się czy to w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu, wykonywać kilka obwodów elektrycznych.

W domach jednorodzinnych najczęściej wykonywane jest zasilanie trójfazowe (400 V), niemniej jednak dla większości wykorzystywanych urządzeń wystarcza jedna faza (230 V).
Kiedy w domu jednorodzinnym dzielimy instalacje elektryczną na niezależne obwody, w tym przypadku, podział obwodów na fazy jest niekorzystny. Wynika to z tego, że podczas awarii w sieci, kiedy zostaje wyłączone napięcie tylko niektórych faz nie zostajemy całkowicie pozbawieni prądu.

Sprzęty domowe na stałe podłączone do instalacji elektrycznej takie jak pralki czy lodówki, są bardziej narażone na brak zasilania podczas awarii, jeśli są zasilane z obwodu wspólnego z innymi urządzeniami. Z tego względu, watro zasilać je innymi obwodami niż pozostałe domowe urządzenia.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Błędy w instalacji elektrycznej to nie tylko problemy z jej działaniem lub brak prądu, to także zbyt mała ilość gniazdek elektrycznych lub niedoświetlone pomieszczenia
Błędy w instalacji elektrycznej to nie tylko problemy z jej działaniem lub brak prądu, to także zbyt mała ilość gniazdek elektrycznych lub niedoświetlone pomieszczenia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »