reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Sposoby na przetykanie rur

Sposoby na przetykanie rur

O zapchane rury od instalacji wodnej lub kanalizacyjnej nie trudno. Taki problem często jednak można rozwiązać samodzielnie, bez ingerencji hydraulika. Wystarczy znać kilka sposobów, które nie uszkodzą pozostałej części instalacji.

Niedrożność rur jest wynikiem przedostania się różnego rodzaju materii, które zalegając powodują zator, tym samym uniemożliwiają swobodne przepływanie wody, lub ścieków. Do najczęściej zalegających odpadków zaliczyć można resztki jedzenia – obierki z warzyw czy fusy z kawy, przedmioty codziennego użytku – opatrunki, resztki ręczników kuchennych, podpaski oraz włosy.

Główną przyczyną zalegania tego rodzaju odpadków jest ludzka nieuwaga. Wystarczy w odpowiedni sposób pozbywać się śmieci, a także systematycznie oczyszczać odpływy z resztek i problemu nie będzie. Profilaktyczne stosowanie środków udrażniających dodatkowo zabezpiecza przed odkładaniem się odpadków wewnątrz rur.

Sposób najbardziej popularny, obecny w każdym sklepie ze środkami czyszczącymi. Chemiczne środki mają działanie udrażniająco-dezynfekujące. Produkowane są w różnych postaciach: granulek, żelów, płynów.

Występuje w postaci zwiniętego drutu z ostrą końcówką oraz korbką, do jej odkręcania. Siła parcia powoduje mechaniczną likwidację zatoru.

Urządzenie znane i stosowane od wielu lat. W wyniku uciskania przepychaczki do odpływu, zalegające w rurze resztki odblokowują się, mogąc swobodnie odpłynąć.
Inną metodą pomagającą utrzymać odpływy i syfony w należytym stanie są preparaty biologiczne, które zawierają żywe bakterie. Bakterie znajdujące się w tych produktach wchodzą w reakcję z resztkami, które powodują zator i pomagają w jego naturalnym rozkładzie. Metoda ta jest szczególnie popularna wśród osób, które nie lubią, nie chcą, bądź nie mogą stosować chemicznych środków udrażniających. A także nie chcą korzystać z usług hydraulika.

Dzięki wymienionym produktom oraz urządzeniom w łatwy sposób można zadbać o udrożnienie rur. Wystarczy tylko pamiętać o systematycznym ich oczyszczaniu, które uniemożliwi tworzenie się zatorów. A w momencie, gdy już do zatoru dojdzie, prosto i bezpiecznie można sobie z nim poradzić.


reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Niedrożność rur jest wynikiem przedostania się różnego rodzaju materii, które zalegając powodują zator
Niedrożność rur jest wynikiem przedostania się różnego rodzaju materii, które zalegając powodują zator

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama