reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak wybrać kabinę prysznicową?

Jak wybrać kabinę prysznicową?


Kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie dla osób, które od długich kąpieli wolą szybkie prysznice. Nadają się one także dla osób starszych, które ze względu na ograniczenia fizyczne, nie mogą korzystać z wanny. Oprócz tego, że są wygodne, chronią też łazienkę przed zbyt obfitym zamoczeniem. Można je montować przy brodziku oraz wprost na posadzce.

Wszelkie ścianki i drzwi do kabin produkuje się korzystając z hartowanego szkła lub tworzyw sztucznych takich jak np. akryl.
Hartowane szkło jest bardzo wytrzymałe i sztywne. Jeśli jednak ulegnie stłuczeniu, rozbije się na ogromną ilość drobnych kawałków. Ścianki są zazwyczaj pokryte dodatkową specjalną warstwą ochronną, ale przy silnych uderzeniach jest ona niewystarczająca. Zaletą tej warstwy jest jednak to, że dzięki niej nie widać tak bardzo zacieków.

Jeśli kabina będzie zrobiona z materiału sztucznego, będzie bardziej giętka, a więc trudniejsza do stłuczenia.
Ścianki kabin należy umieścić w specjalnych ramach. Najczęściej są to ramy z aluminiowych profili – chromowanych w kolorze białym. Są dostępne również kabiny bezramowe.

Oczywistym jest, iż kabinę należy dopasować do kształtu i wielkości łazienki. Nie jest to trudne w dzisiejszych czasach, ponieważ sklepy łazienkowe oferują bogaty wybór kształtów kabin. Są kabiny półokrągłe, kwadratowe czy też wielokątne. Zazwyczaj kabiny są umieszczane przy ścianach łazienki, ale są dostępne też kabiny wolnostojące. Na zamówienie można również otrzymać na rynku kabinę o nietypowych kształtach czy rozmiarach, jest to jednak znacznie większy koszt.

Drzwi w kabinach mogą być otwierane na zewnątrz, składane w harmonijkę lub obracane. Niektóre kabiny nie mają w ogóle drzwi, a zastępuje je murek o specjalnym kształcie, ale aby zastosować takie rozwiązanie trzeba mieć większą łazienkę.

Tam gdzie kabina styka się ze ścianą, podłogą lub brodzikiem, trzeba ją uszczelnić. Są to najbardziej newralgiczne miejsca, więc nieszczelności warto uzupełnić silikonem lub zainstalować gumowe uszczelki. Przy drzwiach najlepiej zastosować uszczelki magnetyczne.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie dla osób, które od długich kąpieli wolą szybkie prysznice
Kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie dla osób, które od długich kąpieli wolą szybkie prysznice

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama