reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?

Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?


Przy dodatkowym wsparciu finansowym np. przez gminy, banki inwestycji proekologicznych np. poprzez dofinansowanie odsetek dla kredytów, inwestycja w ogrzewanie kotłem kondensacyjnym staje się w pełni opłacalna ekonomicznie.


Koszt zakupu tego kotła kondensacyjnego jest często porównywalny z kosztem zakupu dobrej klasy gazowego, żeliwnego kotła stojącego z odpowiednim osprzętem (pompą, naczyniem przeponowym, zaworem nadmiarowo-upustowym itd).

Oczywiście oprócz zakupu kotła wymagane są dodatkowe inwestycje: system powietrzno-spalinowy i w przypadku np. ogrzewania grzejnikowego, grzejniki dobrane na parametry temperatury wody grzewczej min. 70/55oC (lub instalacja ogrzewania podłogowego). Koszt systemu powietrzno-spalinowego jest porównywalny do kosztu typowego komina dla klasycznego kotła.

Zastosowanie grzejników pracujących na parametrach 70/55oC jest jak najbardziej efektywne i sensowne. Dobór grzejników na parametry 70/55oC jest już standardem i wynika z polskiej i zarazem europejskiej normy.

Okres zwrotu nakładów inwestycyjnych na kocioł kondensacyjny VC ecoTEC w porównaniu do kotła żeliwnego, niekondensacyjnego np. typu VK atmoVIT firmy Vaillant wynosi ok. 2-3 lat.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama