| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?

Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?


Przy dodatkowym wsparciu finansowym np. przez gminy, banki inwestycji proekologicznych np. poprzez dofinansowanie odsetek dla kredytów, inwestycja w ogrzewanie kotłem kondensacyjnym staje się w pełni opłacalna ekonomicznie.


Koszt zakupu tego kotła kondensacyjnego jest często porównywalny z kosztem zakupu dobrej klasy gazowego, żeliwnego kotła stojącego z odpowiednim osprzętem (pompą, naczyniem przeponowym, zaworem nadmiarowo-upustowym itd).

Oczywiście oprócz zakupu kotła wymagane są dodatkowe inwestycje: system powietrzno-spalinowy i w przypadku np. ogrzewania grzejnikowego, grzejniki dobrane na parametry temperatury wody grzewczej min. 70/55oC (lub instalacja ogrzewania podłogowego). Koszt systemu powietrzno-spalinowego jest porównywalny do kosztu typowego komina dla klasycznego kotła.

Zastosowanie grzejników pracujących na parametrach 70/55oC jest jak najbardziej efektywne i sensowne. Dobór grzejników na parametry 70/55oC jest już standardem i wynika z polskiej i zarazem europejskiej normy.

Okres zwrotu nakładów inwestycyjnych na kocioł kondensacyjny VC ecoTEC w porównaniu do kotła żeliwnego, niekondensacyjnego np. typu VK atmoVIT firmy Vaillant wynosi ok. 2-3 lat.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
PPK dla pracownika24.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »