reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?

Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?


Przy dodatkowym wsparciu finansowym np. przez gminy, banki inwestycji proekologicznych np. poprzez dofinansowanie odsetek dla kredytów, inwestycja w ogrzewanie kotłem kondensacyjnym staje się w pełni opłacalna ekonomicznie.


Koszt zakupu tego kotła kondensacyjnego jest często porównywalny z kosztem zakupu dobrej klasy gazowego, żeliwnego kotła stojącego z odpowiednim osprzętem (pompą, naczyniem przeponowym, zaworem nadmiarowo-upustowym itd).

Oczywiście oprócz zakupu kotła wymagane są dodatkowe inwestycje: system powietrzno-spalinowy i w przypadku np. ogrzewania grzejnikowego, grzejniki dobrane na parametry temperatury wody grzewczej min. 70/55oC (lub instalacja ogrzewania podłogowego). Koszt systemu powietrzno-spalinowego jest porównywalny do kosztu typowego komina dla klasycznego kotła.

Zastosowanie grzejników pracujących na parametrach 70/55oC jest jak najbardziej efektywne i sensowne. Dobór grzejników na parametry 70/55oC jest już standardem i wynika z polskiej i zarazem europejskiej normy.

Okres zwrotu nakładów inwestycyjnych na kocioł kondensacyjny VC ecoTEC w porównaniu do kotła żeliwnego, niekondensacyjnego np. typu VK atmoVIT firmy Vaillant wynosi ok. 2-3 lat.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama