REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Skąd pochodzi energia?

VAILLANT
Energia słoneczna gromadzi się w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu
Energia słoneczna gromadzi się w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu

REKLAMA

REKLAMA

Energię można czerpać z wielu źródeł. Z którego Państwo skorzystają – zależy z jednej strony od potrzeb. Z drugiej strony, jest to zależne od zaopatrzenia i uwarunkowań technicznych.

Gaz ziemny

REKLAMA

Nowe dzielnice mieszkaniowe są z reguły przyłączone do sieci gazowej. Oczywiste wydaje się zatem skorzystanie z tego wydajnego nośnika energii. Oto zalety: spalanie gazu jest szczególnie ekologiczne, w kotle pozostaje znikoma ilość osadów, a zatem nakłady na czyszczenie i konserwację są niewielkie. Ponadto urządzenie gazowe nie wymaga odrębnego pomieszczenia, piwnica nie jest więc niezbędna. Kocioł gazowy potrzebuje niewiele miejsca, można go zamontować w dowolnym miejscu w mieszkaniu lub pomieszczeniu gospodarczym.

Gazowe kotły kondensacyjne

Kolejna zaleta: gaz ziemny umożliwia szczególnie skuteczne wykorzystanie energii. W tej technologii ciepło spalin jest doprowadzane ponownie do obiegu grzewczego na zasadzie recyrkulacji. Gwarantuje to podwyższony normatywny współczynnik sprawności, osiągający wartość 110%, oszczędność energii i zmniejszenie emisji do atmosfery.

Olej opałowy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z reguły muszą Państwo zamontować kocioł w piwnicy i zaplanować miejsce na zbiornik z olejem. Jednak i ta technologia pozwala na rozwiązania przystosowane do mniejszych pomieszczeń: np. dwuścienny zbiornik wielokomorowy czy „niewidoczne” zbiorniki podziemne, które, należy zauważyć, wymagają dodatkowych prac budowlanych. Za to zaopatrzenie w paliwo pozwala na większy wybór: użytkownik sam decyduje, kiedy i ile oleju opałowego kupić.

Energia słoneczna

W tym przypadku kwestia dostaw energii w ogóle nie wchodzi w grę. Jest ona dostarczana do domu przez cały rok i nie powoduje żadnej szkodliwej emisji. Energia słoneczna nadaje się idealnie do podgrzewania wody i wspomagania instalacji grzewczej. Równie idealnie kształtuje się bilans zużycia energii. W ten sposób można zmniejszyć koszty energii w sezonach przejściowych (wiosna i jesień) o co najmniej połowę. Do tego dochodzi wsparcie finansowe za użytkowanie odnawialnego źródła energii ze strony państwa, władz lokalnych i dostawców energii.

Ziemia, woda, powietrze

Energia słoneczna gromadzi się także w ziemi, w wodach gruntowych oraz w powietrzu. Można ją eksploatować za pomocą pompy ciepła – i przez cały rok wykorzystywać do ogrzewania i podgrzewania wody. Ogromna zaleta: do napędu sprężarki pompy ciepła potrzeba niewielkiej ilości energii elektrycznej, ok. 25% mocy pompy. Oznacza to, że 75% łącznego zapotrzebowania na energię pokrywa energia uzyskana bezpłatnie ze środowiska. Bez zanieczyszczeń.

I dokąd jest doprowadzana?

Aby skorzystać z uzyskanej energii, trzeba ją odpowiednio doprowadzić do miejsca odbioru. Cel ten można osiągnąć na wiele sposobów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA