reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z gazowych ogrzewaczy powietrza?

Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z gazowych ogrzewaczy powietrza?

Gazowe ogrzewacze powietrza są niewielkimi przenośnymi piecykami, które nie wymagają odprowadzania salin. Są często stosowane do ogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i po jego zakończeniu. Są jednak dość niebezpieczne, dlatego powinno się z nich umiejętnie korzystać.

Choć ogrzewcze gazowe posiadają zabezpieczenia odcinające dopływ gazu,w chwili gdy stężenie CO2 przekroczy dopuszczalną wartość nie wolno ich stosować nie wolno ich stosować w sypialniach, łazienkach i pomieszczeniach nie posiadających dobrej wentylacji.

Ustaw urządzenie tak, aby nie blokować dostępu powietrza, z dala od elementów łatwopalnych takich jak firany czy zasłony.

Zanim uruchomisz ogrzewacz po dłuższej przerwie, upewnij się, że elementy grzewcze są czyste. Po przyłączeniu butli z gazem i sprawdzeniu szczelności połączeń, możesz przystąpić do zapalenia ogrzewacza.

Większość ogrzewaczy zapala się poprzez otwarcie dopływu gazu, ustawienia pokrętła regulacyjnego na minimum i naciśnięciu przycisku zapalacza. Zawsze postępuj z zaleceniami w instrukcji.

Jeśli ogrzewacz gaśnie mimo, że w butli jest jeszcze gaz, prawdopodobnie, w pokoju zgromadziło się za dużo CO2. Zanim ponownie uruchomisz piec,koniecznie wywietrz pomieszczenie.

UWAGA! Nigdy nie próbuj zapalać ogrzewacza jeśli wyczuwasz w pomieszczeniu zapach gazu, bo grozi to wybuchem.

Raz na 2 lata oddawaj piecyk do przeglądu w punkcie serwisowym wskazanym przez producenta.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama