| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > W jaki sposób możesz zaoszczędzić energię w domu?

W jaki sposób możesz zaoszczędzić energię w domu?

Jeżeli chcesz płacić mniejsze rachunki, musisz nauczyć się umiejętnie korzystać z urządzeń gazowych. Warto także dokonać prawidłowego wyboru przy doborze odpowiedniego paliwa, kierując się przy tym względami funkcjonalnym, jak i finansowymi.

1. zainstaluj ekrany za grzejnikami, dzięki nim możesz zaoszczędzić nawet do 4% na wydatkach na ogrzewaniu,
2. wietrz często pomieszczenia w budynku, ale przy tym ustaw niską temperaturę na zaworze grzejnika – by zapobiec zwiększeniu rachunków za gaz,
3. odsłoń grzejniki, dzięki temu powietrze będzie mogło rozprzestrzeniać się na inne pomieszczenia,
4. zainstaluj także nowoczesne urządzenia np. kocioł, czy instalację c.o. Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń pozwala na zaoszczędzenie nawet do 30% energii,
5. zainstaluj nowoczesne urządzenia zawierające automatyczną regulację, ponieważ można je dostosować do indywidualnych potrzeb mieszkańców, a tym samym wpływają one na zmniejszenie wysokości rachunków za energię,
6. zrezygnuj z wanny – wysokość kosztów kąpieli w wannie jest cztery razy wyższa od kosztów korzystania z prysznica. Dlatego warto pomyśleć o zakupie prysznica, ponieważ wartość jego szybko nam się zwróci,
7. musisz regularnie odkamieniać urządzenia grzewcze – wpływa to na żywotność tychże urządzeń oraz zapewnia oszczędność energii.

Zobacz również serwis: Dom i działka

Gaz ziemny – jako najtańsze źródło energii, jest jednym z najbardziej powszechnych paliw do celów grzewczych. Wysokość kosztów ogrzewania gazem ziemnym jest do 50% niższa od wysokości kosztów ogrzewania olejem opałowy, prądem lub propanem (bezbarwny, bezwonny gaz).

Warto także wspomnieć o innych czynnikach, które z znaczny sposób mogą wpływać na zużycie energii. Do nich należą: szczelność okien, odpowiednie ocieplenie ścian, oświetlenie, wybór odpowiednich materiałów, urządzenia elektryczne. Wszystkie wymienione powyżej czynniki, w dużym stopniu mogą przyczynić się do zróżnicowania wysokości wydatków związanych z ogrzewaniem domu.

Reasumując powyższe rozważania należy stwierdzić, iż powinno się zachować szczególną ostrożność korzystając z urządzeń gazowych. Niewłaściwe korzystanie z urządzeń gazowych może doprowadzić do wybuchu tychże urządzeń. W związku z tym, należy uświadamiać sobie zagrożenia wynikające z niewłaściwego i nieumiejętnego korzystania z urządzeń gazowych. Znajomość oraz zastosowanie zasad prawidłowego korzystania z urządzeń – powyżej wymienionych – pozwoli użytkownikom bezpieczne korzystać z dobrodziejstw gazu.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »