reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak zamontować system odstraszający gołębie?

Jak zamontować system odstraszający gołębie?

Jesteśmy czołowym polskim producentem modułów mechanicznych, służących odstraszaniu gołębi. Zwierzęta te już z daleka widzą, że odcięto im dostęp do ewentualnego miejsca odpoczynku, dlatego nasze rozwiązanie jest tak skuteczne. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomagać rozwiązać problemy wielu mieszkańców” – komentuje przedstawiciel naszej firmy.

Gołębie mają wyjątkowy talent do zanieczyszczania gzymsów, parapetów, rynien, itd. Gołębie najintensywniej zanieczyszczają okolice, gdzie mogą liczyć na jedzenie od ludzi. Konsekwencją dokarmiania ptaków jest ich przyzwyczajenie się do łatwego pokarmu i ciągle przebywanie w tej samej okolicy. Tym sposobem, ptaki czekają cierpliwie aż ponownie ktoś je nakarmi, niekoniecznie zdrowym dla nich jedzeniem. Szkodzi to gołębiom, które jedzą bez umiaru i tracą instynkt przetrwania.

Ptaki i ich gniazda są źródłem alergenów. Ptaki dostarczają substratu (gniazda, odchody), na którym rosną patogenne mikroorganizmy (np. Histoplazma, Cryptococcus).

Gołębie przelatują kilka kilometrów w poszukiwaniu pokarmu. W miejscach odpoczynku produkują duże ilości odchodów, dokarmianie zaś zniechęca je do zmiany miejsca. W efekcie, skala zanieczyszczeń jest ogromna. Gołębie są w stanie spożyć naprawdę wiele:

Jeden gołąb miejski zjada 35 g nasion dziennie.
80 gołębi zjada w ciągu roku 1 tonę ziarna.
20 gołębi zjada tyle, ile jeden człowiek w ciągu dnia.

Sprzątanie po gołębiach

Gruntowne wyczyszczenie elewacji wiąże się z dużymi kosztami. Jednorazowe doprowadzenie obiektu do porządku to koszt ok. 1500zł, a należy to robić mniej więcej raz na kwartał. Zainstalowanie BirdSystem to rozwiązanie permanentne, które skłania gołębie do relokacji, nie raniąc ich przy tym.

Polecamy: Apel - nie dokarmiajcie gołębi

Moduły mechaniczne BirdSystem każdy może zainstalować na własną rękę, jednak zdarzają się sytuacje, gdy dotarcie do zanieczyszczanych miejsc jest wyjątkowo trudne. W dotarciu do niedostępnych miejsc pomocny okazuje się podnośnik, którym dysponują doświadczeni monterzy bądź używa się technik alpinistycznych. Brudne miejsce należy skrupulatnie wyczyścić, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazków, nieprzyjemnego zapachu oraz przywrócić estetykę obiektu do właściwego stanu.

Czytaj także: Miejsce na dom - tak byś nie chciał mieszkać

Do efektywnego usunięcia gołębich odchodów niezbędny jest dobry rozpuszczalnik oraz szczotka i ścierka - zależnie od elementu, który czyścimy, przykładowo, w przypadku rynny wskazana jest szmatka.

Przygotowania do montażu BirdSystem

Po uprzednim wyczyszczeniu miejsca, należy przygotować do montażu moduły mechaniczne BirdSystem. Odpowiednio dobrany klej zapewnia optymalną przyczepność do podłoży budowlanych suchych oraz wilgotnych.

W sytuacji, gdy klej nie zdaje egzaminu (przykładowo, na powierzchni skrzynki lub gzymsu umieszczono siatkę) zalecamy skorzystanie z opasek samozaciskowych. Przemyślana konstrukcja modułów BirdSystem umożliwia bardzo sprawne i proste przymocowanie z pomocą tego typu zapinek – w efekcie BirdSystem trzyma się równie trwale jak na kleju.

Montaż BirdSystem

Zabieg ten jest najważniejszą i jednocześnie najłatwiejszą częścią całej inwestycji. Polega on na stanowczym i precyzyjnym przyłożeniu modułów mechanicznych BirdSystem stroną posmarowaną klejem do nawierzchni miejsca, które ma być chronione przed gołębiami.

W ten sposób, trwale odstraszysz gołębie. Moduły mechaniczne wykorzystane podczas opisywanego montażu są również dostępne ze specjalnie zabezpieczonymi, plastikowymi końcówkami.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Usuwanie zabrudzeń
Usuwanie zabrudzeń

Przygotowanie montażu
Przygotowanie montażu


Usuwanie ptasich odchodów z użyciem poośnika
Usuwanie ptasich odchodów z użyciem poośnika

Sposób nanoszenia kleju
Sposób nanoszenia kleju

Montowanie systemu odstraszajacego ptaki
Montowanie systemu odstraszajacego ptaki

Montowanie systemu
Montowanie systemu

Skutki zanieczyszczania domu przez gołębie
Skutki zanieczyszczania domu przez gołębie

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama