reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Sposób na gołębie

Sposób na gołębie

Gołębie, mimo tego, że potrafią wzbudzić wiele sympatii, są w stanie także porządnie dać się we znaki.

My wiemy o tym najlepiej, gdyż na co dzień zajmujemy się zapobieganiem i usuwaniem szkód, które wyrządzają. Przedstawimy Wam kilka sposobów na odstraszenie gołębi bez wyrządzania im krzywdy.

Zanieczyszczone elewacje, odpychające wyglądem gzymsy, dachy i rynny – to znaki charakterystyczne świadczące o obecności gołębi. Ich liczba w większym mieście potrafi sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy. Gołębie zanieczyszczają nie tylko obiekty użytku publicznego, ale też prywatne budynki.
,,Zarządcy budynków, którym zależy na rozwiązaniu kłopotu z gołębiami, chętnie inwestują w moduły mechaniczne. To skuteczny i trwały sposób na utrzymanie obiektów w czystości. Gołębie potrafią wyrządzić szkody także na terenie domków, działek i balkonów, warto więc spróbować zniechęcić je do przebywania w tych miejscach.” - uważają Nasi specjaliści.

Zatrzymamy się nieco dłużej przy wspomnianych domkach, działkach i ogródkach. Istnieje wiele ciekawych i wartych spróbowania sposobów na uniknięcie towarzystwa gołębi w Waszym otoczeniu.

Przede wszystkim, powinniście zdecydowanie pamiętać o niedokarmianiu gołębi, bo to najczęściej główny powód ich regularnych wizyt.
Dobrze przy tym pamiętać, że dokarmiać ptaki może także ktoś z sąsiedztwa, najlepiej więc zorientować się i ewentualnie poprosić o zaprzestanie tego.

To, że ptaki upodobały sobie dane miejsce do wypoczynku bądź gniazdowania nie jest dziełem przypadku. Znajdując w pobliżu źródło wody i pokarmu, gołębie interpretują jako zaproszenia do częstych odwiedzin. 

Polecamy: Apel - nie dokarmiajcie gołębi

Dobrym posunięciem może być odcięcie gołębiom dostępu do miejsc, które sobie szczególnie upodobały.
Jednym z takich miejsc może być parapet, na którym rozciągnięta na całej długości żyłka powinna przynajmniej na jakiś czas utrudnić ptakom odwiedziny Waszego okna.

Zachęcamy do spróbowania!

Czytaj także: Jakie okno wybrać

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

europa.jobs - praca za granicą

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama