| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak ustalić przyczyny awarii pieca elektrycznego?

Jak ustalić przyczyny awarii pieca elektrycznego?

Ogrzewanie elektryczne to jeden z najdroższych w eksploatacji rodzajów ogrzewania.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń wykorzystujących do ogrzewania energię elektryczną. Przed zakupem pieca elektrycznego ważne jest, aby dobrać właściwy sprzęt, który zapewni w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, a tym samym będzie adekwatny do kosztów eksploatacji. Pomimo wysokich kosztów użytkowych ogrzewanie elektryczne działa praktycznie bezobsługowo i daje możliwość łatwej i szybkiej regulacji temperatury w pomieszczeniu. Elektryczne systemy grzewcze są jednymi z najtańszych w zakupie. Stosowane w urządzeniach zabezpieczenia gwarantują bezpieczne użytkowanie a dodatkowo nie ma niebezpieczeństwa zalania, zaczadzenia czy wybuchu.

Aby urządzenia pracowały prawidłowo i wykorzystywały sto procent swojej mocy musisz je właściwie konserwować i utrzymywać w dobrym stanie technicznym.

Typowe usterki

Mało skomplikowana konstrukcja tego typu urządzeń pozwala na proste i szybkie zdiagnozowanie usterki. Główną przyczyną awarii jest uszkodzony termoregulator, bądź jego niewłaściwe ustawienie. Aby załączyć piec zwiększ o kilka stopni temperaturę na piecu. Następnie zobacz czy bezpiecznik nie jest przepalony albo wyłączony.W przypadku wymiany bezpiecznika pamiętaj aby użyć bezpiecznika o takich samych parametrach technicznych, jakie przewidział producent urządzenia.

Pamiętaj aby zawsze przed wszelkiego rodzaju naprawami wyłączać urządzenia z sieci.

Polecamy: Etapy prac

Jak obniżyć koszty eksploatacji

Co prawda ogrzewanie elektryczne jest drogie, ale przy zastosowaniu kilku wskazówek w znacznym stopniu możesz ograniczyć zużycie energii. Nie przegrzewaj pomieszczeń, w nocy temperatura powietrza nie powinna przekraczać 18 stopni. Obniżenie temperatury już o jeden stopień daje znaczne oszczędności. W pomieszczeniach rzadziej używanych temperatura nie musi być tak wysoka, jak w pozostałych.

Czytaj także: Jak stworzyć sobie warsztat pracy

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przed zakupem pieca elektrycznego ważne jest, aby dobrać właściwy sprzęt, który zapewni w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, a tym samym będzie adekwatny do kosztów eksploatacji.
Przed zakupem pieca elektrycznego ważne jest, aby dobrać właściwy sprzęt, który zapewni w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, a tym samym będzie adekwatny do kosztów eksploatacji.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »