reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jak ustalić przyczyny awarii pieca gazowego?

Jak ustalić przyczyny awarii pieca gazowego?

W miejscach gdzie występuje sieć gazowa oczywistym jest skorzystanie z tego typu nośnika energii.

Nowoczesne kotły gazowe nie potrzebują zbyt wiele miejsca, można zamontować je bezpośrednio w mieszkaniu jak i w pomieszczeniu gospodarczym. Spalanie gazu jest bardzo ekologiczne i nie zanieczyszcza środowiska. Dzięki czystemu systemowi spalania w piecu gazowym nie pozostaje zbyt wiele osadów.

Regularne czyszczenie

Pomimo czystego spalania piec gazowy powinien być regularnie czyszczony najlepiej na początku każdego sezonu grzewczego. Jedną z głównych przyczyn awarii pieca może być wygaszenie płomienia zapłonowego. To usterka łatwa do usunięcia, wystarczy, że oczyścisz palnik pieca szczotką drucianą. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do pracy wyłączyć dopływ gazu do urządzenia. Główny zawór gazy znajduje się zazwyczaj w okolicy licznika. Dodatkowo każde urządzenie gazowe posiada własny zawór odcinający dopływa paliwa.

Wszelkiego rodzaju zawory działają w podobny sposób.

Gdy zawór jest otwarty, to rączka ustawiona jest równolegle do przewodu, natomiast gdy zawór jest zamknięty to rączka zaworu ustawiona jest prostopadle do przewodu zasilającego.

Jeżeli zawór zbyt ciężko się przekręca możesz pomóc sobie kluczem nastawnym.

Kiedy wezwać pogotowie gazowe

Jeśli poczujesz w domu bardzo silny zapach gazu, natychmiast zamknij główny zawór, przewietrz mieszkanie i wezwij pogotowie gazowe. Jeżeli zapach jest ledwie wyczuwalny, sprawdź czy nie zgasł płomień palnika zapłonowego a następy krok to sprawdzenie szczelności połączeń. Do tego celu użyj roztworu wody i mydła, smarując poszczególne połączenia mydlinami. Jeżeli na posmarowanym połączeniu widać tworzące się bąbelki, należy to miejsce uszczelnić.

Polecamy: Jak ustalić przyczyny awarii pieca elektrycznego

Demontaż i uszczelnianie instalacji gazowej pozostaw osobie z odpowiednimi kwalifikacjami do tego typu napraw. 

Czytaj także: Jak ustalić przyczyny awarii pieca olejowego

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowoczesne kotły gazowe nie potrzebują zbyt wiele miejsca, można zamontować je bezpośrednio w mieszkaniu jak i w pomieszczeniu  gospodarczym.
Nowoczesne kotły gazowe nie potrzebują zbyt wiele miejsca, można zamontować je bezpośrednio w mieszkaniu jak i w pomieszczeniu gospodarczym.

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama