| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Jaki grzejnik do pomieszczenia?

Jaki grzejnik do pomieszczenia?

Grzejniki w instalacji c.o. pełnią funkcję przekaźnika ciepła.

Ich rodzaj ma zasadnicze znaczenie dla sposobu wymiany ciepła pomiędzy kotłem a pomieszczeniem, na odczuwalny komfort, w mniejszym stopniu wpływa na zużycie energii.

Wśród asortymentu znajdują się grzejniki płytowe. Ich cechą charakterystyczną jest duża sprawność cieplna, mała grubość i mała masa oraz duża estetyka. Są przystosowane do pracy w obiegu zamkniętym w podłączeniu bocznym lub dolnym. Za pośrednictwem wymiennika ciepła mogą współpracować z kotłami na paliwo stałe lub opalane gazem lub olejem. Są niezwykle uniwersalne i mogą być praktycznie stosowane w każdym pomieszczeniu.

Inną grupą mogą być grzejniki żeberkowe lub członowe, aluminiowe lub stalowe. Mają dużą odporność na korozję i można je przystosować do instalacji typu otwartego. Nie wolno łączyć grzejników aluminiowych z instalacją miedzianą, ponieważ doprowadzi to do szybkiej korozji łączy. Grzejniki przekazują ciepło drogą promieniowania ale też i drogą konwekcji czyli unoszenia ciepła. Grzejniki żeberkowe również nadają się do każdego pomieszczenia.

Kolejną grupę stanowią grzejniki konwektorowe. Tego typu grzejniki wymieniają ciepło poprzez konwekcję przy intensywnym ruchem powietrza. Taka sytuacja powoduje tworzenie się strefy ciepłego powietrza pod sufitem. Dlatego tego typu grzejniki umieszczane są w podłodze pod otworami okienno - drzwiowymi tworząc kurtynę ciepłego powietrza ograniczającą straty ciepła pomieszczenia. 

Polecamy: Kilka słów o ogrzewaniu podłogowym

Odrębną grupę stanowią grzejniki łazienkowe. Są wykonywane w różnych kształtach wyróżniających się formą. Jest to element ogrzewania uzupełniającego głównie stanowi element dekoracyjny. Stosowane są w łazienkach, korytarzach i przedpokojach. Mogą być wyposażone dodatkowo w grzałkę elektryczną ogrzewającą pomieszczenie w okresie chłodnych dni letnich.

Czytaj także: Pomieszczenia gospodarcze

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Grzejniki łazienkowe są wykonywane w różnych kształtach wyróżniających się formą. Jest to element ogrzewania uzupełniającego głównie stanowi element dekoracyjny.
Grzejniki łazienkowe są wykonywane w różnych kształtach wyróżniających się formą. Jest to element ogrzewania uzupełniającego głównie stanowi element dekoracyjny.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »